Найчастіші запитання

 • З якою метою створено програму «Молодь змінить Україну»?

Програму «Молодь змінить Україну» створено Фондом Богдана Гаврилишина з ініціативи Богдана Дмитровича Гаврилишина, який був упевнений, що робити трансформації в Україні має активна молодь. Саме з метою підготовки такої категорії молодих людей і діє наша Програма.
 

 • Що вирізняє програму «Молодь змінить Україну» з-поміж інших молодіжних програм?

 

Програма «Молодь змінить Україну» є унікальною, тому що дає її учасникам свободу вибору у формуванні команд, сфер дослідження кожного з учасників, а також формування програми перебування.
Команда вчиться протягом підготовки до поїздки і власне самої поїздки.
 

Програма побудована на принципах:

 

learning by doing – через свободу у наповненні програми перебування і на всіх інших етапах програма на команду лягає також велика відповідальність, яка дозволяє вчитися, розвиватися і зростати професійно ще в процесі самого навчання.

 

teach each other – кожен учасник ділиться досвідом і знаннями з іншими, що синергійно збагачує кожного індивідуально, а також і всю команду.

 

situative leadership – у команді немає одного лідера. Всі лідери і знаються на своїх конкретних справах, і ситуативно стають лідерами в тих ситуаціях, де вони проявляють найкраще або в тих сферах, де вони є експертами.

 

Єдиною обов’язковою передумовою для всіх є відповідність вимогам Програми. Також команда сама обирає країну вивчення (Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Польща). Всі ці фактори роблять Програму унікальною для молоді, яка бажає саморозвитку і зміни України.
 

 • Що очікується від участі команди у Програмі?

Від команди очікується активна участь у підготовці до участі у Програмі (вчасне подання потрібних документів, відповідність документів вимогам Програми, високий рівень мотивації, якісна підготовка програми перебування та логічно сформований бюджет), активна залученість до підготовчого процесу на всіх етапах відбору (співбесіда у Фонді та співбесіда з Богданом Гаврилишиним), дієва навчальна поїздка та активна участь представників команди у Асоціації учасників Програми після повернення.
 

 • Як має формуватись команда учасників Програми?

По-перше, кожен з представників команди має відповідати вимогам Програми. По-друге, у команді не має бути більш двох представників однієї сфери дослідження (наприклад, економіки, юриспруденції), і це має бути обґрунтовано. По-третє, кожен з членів команди повинен уміти працювати в команді і дотримуватися принципів кооперації: уміти слухати, дослухатися, поважати один одного, підтримувати і виступати у ролі лідера.
 

 • Чи обов'язковою вимогою для учасника є володіння англійською мовою? Як це перевіряється?

Так, вільне володіння англійською мовою є обов'язковою вимогою Програми. Представники Фонду проводять співбесіду із учасниками команди англійською мовою, і таким чином перевіряють реальний рівень комунікативних навичок і здатності вести дискусію на високому рівні англійською мовою.

 

 • Якою є роль координатора групи?

На плечі координатора групи лягає комунікація між представниками Фонду та групою, тому важливо, щоб ця особа мала ґрунтовне розуміння Програми і відповідально ставилася до своєї ролі. 
 

 • Якою є роль фінансового координатора групи?

Фінансовий координатор займається плануванням бюджету команди (відповідно до статей шаблону бюджету поїздки), тому важливо, щоб ця особа орієнтувалася у основах фінансового планування, пошуку оптимального варіанту замовлень, вміла робити оплати через мережу Інтернет (наприклад, для купівлі авіаквитків і оплаті). По поверненню з навчальної поїздки фінансовий координатор команди звітує перед Фондом за використані кошти. Фінансовий звіт включає перелік усіх витрат команди відповідно до статей затвердженого бюджету. До звіту мають додаватись усі чеки та квитанції, що підтверджують факт оплати.
 

 • Чи може бути розформовано команду, яка подає аплікаційну форму?

Так. Якщо певні учасники команди не відповідають належному рівню вимог Програми, Фонд може прийняли рішення про неучасть таких кандидатів у Програмі і доформувати команду іншими кандидатами. 
 

 • Що потрібно взяти до уваги під час планування програми перебування у країні вивчення?

Навчальний візит команди має тривати 5 робочих днів, також команда може розраховувати на 2 вихідні дні. Команда самостійно займається організацією робочих зустрічей. Зазвичай, команди складають попередній список зустрічей у державних установах, громадських організаціях, навчальних закладах, які хочуть відвідати; також команди мають можливість пропонувати інші варіанти зустрічей. Команди самі контактують і ведуть комунікацію в рамках підготовки до поїздки. Варто врахувати, що кожен учасник має організувати загалом по 3-4 зустрічі за навчальну поїздку. При плануванні власних зустрічей, член команди має спиратись на власні дослідницькі інтереси і загальну мету команди. 
 

 • Чи організовує Фонд зустрічі групи в обраній країні?

Ні, відповідальність організації всіх зустрічей групи у країні дослідження покладається на команду.
 

 • На момент подання заявки зустрічі у країні дослідження має бути підтверджено?

Ні, на момент подання заявки від команди достатньо скласти попередню програму перебування із зазначенням назв організацій і контактами особи, з ким команда планує вести комунікацію. 
 

 • Які статті витрат покриває Фонд?

Фонд зазвичай бере на себе усі витрати, пов’язані з поїздкою: авіаперельоти, проживання, пересування в межах країни дослідження, трансфери до/з аеропорту, візові і страхові витрати, добові витрати (харчування і телефонний зв’язок). 
 

 • На можна змінити дату поїздки групи?

Дати поїздки групи рухомі, і можуть змінюватися як зі сторони Фонду так і за бажанням групи.
 

 • За якими критеріями відбувається відбір команд Фондом?

Ми окреслили 5 основних критеріїв, за якими оцінюємо аплікантів окремо та групи в цілому. Це дозволяє нам якісніше зробити порівняльний аналіз груп і обрати найсильніші команди.  

І критерій – мотивація

ІІ критерій – громадська активність

ІІІ критерій – збалансованість у групі кількості учасників за спеціальностями

IV критерій – розподіл за регіонами

V критерій – знання англійської мови

 

 • Яким чином Фонд співпрацює з учасниками Програми після їхньої навчальної поїздки?

Фондом створено Асоціацію учасників програми «Молодь змінить Україну» з метою підтримки розвитку та взаємної комунікації найкращих учасників Програми. Таке середовище дозволяє брати участь у заходах та проектах, які сприяють створенню стратегії розвитку країни та дасть можливість учасникам Програми реалізувати себе в процесі трансформації України.