Конференція 5 грудня: нові досягнення, нові вершини

Вже протягом трьох років Фонд Богдана Гаврилишина реалізовує програму «Молодь змінить Україну». Вже втретє традиційно 5 грудня Фонд збирає учасників програми на щорічну підсумкову конференцію.

Ця подія є надзвичайно важливою для нас, адже дає нам змогу оцінити не тільки те, наскільки зацікавленими і серйозно налаштованими є наші учасники, але й побачити результати і ефективність власної роботи. Фонд із учасниками є єдиною командою, тому усі наші результати і досягнення також є спільними.


Конференція тривала цілий день в суботу, що минула, і була поділена на три частини: інформаційну, презентаційну та роботу в групах. В цей день зібралось близько 120 учасників програми «Молодь змінить Україну». Послухати і познайомитись із цьогорічними учасниками прийшли також активісти першого і другого років програми.

Під час інформаційної частини, яку відкрив вступним словом і модерував Богдан Гаврилишин, з промовами виступили почесні запрошені спікери.Верховний архієпископ Любомир Гузар закликлав до того, щоб завжди замислюватись над тим, хто ми є, і над кожним нашим вчинком. «Я, на противагу Богдану Гаврилишину, який є людиною дії, є людиною слова, чималої кількості слів», – сказав він, втім його слово надихає як ніколи і є міцним стимулом для внутрішніх змін на краще.Про позитивний досвід Канади розповів Надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. Перед його виступом Богдан Гаврилишин поділився з учасниками новиною, що наступного року запланував долучити до шести ефективних країн, які ми пропонуємо до вивчення (Австрія, Німеччина, Норвегія, Швеція, Швейцарія та Польща), також Канаду.Завершив інформаційну частину Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції. Він окреслив спільні з Фондом проекти – «Молодіжні делегати від України до ООН та ЮНЕСКО», які були втілені протягом цього року з ініціативи фонду, і наголосив на корисності співпраці Міністерства з активною молоддю.

Презентаційну частину відкрила директор Фонду Олена Бекреньова, розповівши про цьогорічні досягнення фонду, а далі слово по черзі брали представники з кожної групи, щоб поділитись здобутим в країнах вивчення досвідом.Молодіжні делегати від України до ООН та ЮНЕСКО розповіли про свою роботу в цих міжнародних організаціях. Про результати їхньої діяльності можна буде незабаром прочитати на сторінці Фонду.

Під час третьої частини конференції – робота в групах – учасники намагались спільними зусиллями віднайти актуальні рішення для України, кожна група розглядала окрему сферу суспільного життя, а наприкінці Богдан Дмитрович резюмував виступи учасників.

Окремим рядком і особливими словами хочеться подякувати дуету «Two violins», який відкривав і завершував нашу конференцію. Скрипалі Тетяна Жмендак та Ілля Бондаренко ще зовсім юні – 13 і 14 років, але вони настільки обдаровані і настільки професійні, що дух захоплює, а їхня гра настільки витончена і емоційна, що мимоволі починаєш вірити в те, що українці – унікальна і надзвичайно талановита нація.


Тож, завжди будемо такими!
 

10.12.2015