Марина Бардіна закликає полтавську молодь ставати активнішими

Полтавка Марина Бардіна, яка є учасницею програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну», розповіла кореспонденту «Трибуни» про програму, свою участь у ній та про засновника.

Нагадаємо, що 5-го жовтня з презентацією програми свого фонду «Молодь змінить Україну» до Полтави завітав економіст зі світовим ім’ям, громадський діяч, меценат Богдан Гаврилишин.

– Дуже приємно, що наша розмова трапилася в продовження події, яку переживала Полтава в понеділок, а саме перший у житті візит Богдана Дмитровича Гаврилишина з дружиною Леонідою Петрівною до нашого міста. Я не перераховуватиму усіх його заслуг, а лише скажу, що це людина, яка надихає своїм прикладом. Раджу усім прочитати його книгу «Залишаюсь українцем», адже лише так можна зрозуміти значення фрази «людина проживає неймовірно насичене життя і є великим патріотом своєї української землі». Власне кажучи, саме він змінив моє життя і ставлення до численних речей, – говорить Марина.Суть програми полягає у тому, що команди із 6-7 людей віком від 20 до 35 років мають детально вивчити досвід однієї з країн на вибір (Швеції, Швейцарії, Норвегію, Польщі, Німеччини, Австрії). В команді мають бути представленні люди різних професій чи сфер інтересів: юрист, економіст, соціолог, еколог, культуролог тощо.

Це робиться для того, щоб учасники потім застосувати європейський досвід в Україні та долучитися до процесу трансформацій.

Марина Бардіна разом з командою у червні цього року вивчала досвід Австрії, а саме місцеве самоврядування та процедуру створення і функціонування громад.

Перелік країн визначав сам Богдан Дмитрович за такими критеріями: повна політична свобода, певний рівень економічного добробуту для всього населення, соціальна справедливість та симбіоз з природою.

Також полтавка розповіла, що її найбільше привабило в цій програмі.

– Після дистанційного вивчення обраної країни, її конституції, структури державних органів, взаємодії суспільства з владою, економічної, соціальної, екологічної систем, команда планує свій візит до країни. Це власне і є тією особливістю програми, яка найбільше мені до вподоби. Ми повинні були самостійно організувати зустрічі у різних державних інституціях, громадських організаціях, підприємствах, зустрітися з українською діаспорою тощо, – зазначає учасниця.

Процедура відбору команд складається з трьох етапів. Спочатку Фонд розглядає групові заявки та опис пакету документів, після чого команди проходять співбесіду з координатором програми Романом Мельником англійською мовою, знання якої є обов’язковим. І потім учасники, що пройшли відбір, зустрічаються з Богданом Дмитровичем, а згодом і з самим послом країни, до якої їдуть.

Марина потрапила на програму після участі у ще одному проекті Фонду, про що полтавка розповість у наступному інтерв’ю.До поїздки команда готувалася близько двох місяців.

– Ми відправляли листи до організацій, інституцій, узгоджували зустрічі, планували бюджет та витрати поїздки, займалися оформленням візи, купівлею квитків. Ми постійно працювали командою, і маю сказати, що це неоціненний досвід, – робити щось разом.

Повернувшись до України, група почала працювати та робити певні трансформації порівняно невеликих масштабів, а саме на рівні громади у селі під Києвом. Впроваджуючи різні соціальні проекти, учасники намагаються довести людям, що вони здатні діяти громадою, бути активними і контролювати місцеву владу.

Варто зазначити, що цьогорічний набір до програми ще триває, останній термін подачі групових заяв закінчується 31 жовтня, тому полтавка закликає молодь Полтави долучатися до цієї програми.

– Я закликаю молодь Полтави долучатися, ставати активнішими і починати діяти. Варто об’єднуватися, товаришувати і реалізувати ідеї спільно, беручи за приклад як власний, так і міжнародний досвід. І головне – бути в Україні, вірити і працювати, думати над тим, що ми дали державі, щоб вона не була у тому стані, в якому є сьогодні, а також знати, що зміни будуть, а для цього треба починати працювати поколінням незалежної України, – закликає Марина.

Наталя Гостило

http://tribuna.pl.ua/news/marina-bardina-zaklikaye-poltavsku-molod-stavati-aktivnishimi/ 

09.10.2015