«Активні Громадяни» зібрали активних громадян Золочева

У неділю, 15 березня, двоє учасників від Асоціації програми Фонду – Сергій Феофанов та Анастасія Воробйовська – провели в місті Золочів (Львівська обл.) тренінг «Активні Громадяни – Розпочнемо діалог».
Участь у тренінгу взяли лідери громадської думки, активісти громади, представники влади, студенти, учні старших класів та громадяни Золочева, які прагнуть змінити своє місто на краще. Зібралось близько 40 людей, по завершенню було видано 29 сертифікатів.Мета тренінгу – надати учасникам знання та інструменти для покращення взаємодії між представниками різних волонтерських, громадських організацій та просто свідомими громадянами заради ефективної співпраці та розвитку Золочева і волонтерської роботи у місті.

Програма заходу складалась з серії вправ, спрямованих на:
  • пізнання власних цінностей;
  • усвідомлення процесу формування культури та ідентичності, яким чином їх виражає кожен із нас, як вони змінюються та пов'язані між собою;
  • підвищення рівня поваги до різних точок зору;
  • розвиток здатності започатковувати та підтримувати діалог;
  • навчання та обмін досвідом в процесі ведення діалогу;
  • розуміння особливостей ведення діалогу в спільноті;
  • вироблення спільного бачення розвитку громади;
  • напрацювання вміння визначати питання соціального розвитку в громаді, яке потребує вирішення.Відгук співорганізатора Андрія Стрехалюка (активіст міста Золочів):

«Ми не очікували такої кількості учасників (понад 30 людей). Особливо було приємно бачити серед учасників людей різного віку і фаху: старшокласників, працівників освітньої та культурної сфери, волонтерів, і просто активних людей. Основною метою тренінгу було зібрати в одному місці активних золочів'ян (і не тільки золочів'ян) для того, щоб свідомі і активні люди познайомились одне з одним і спробували обговорити спільні проблеми та шляхи їх вирішення.
Сподіваюсь, цей тренінг дав поштовх до нових ініціатив, громадських та волонтерських проектів та акцій, а головне – стане ще одним рушієм для формування територіальної громади міста Золочева.
Особисто мені прикро бачити, як люди після Майдану продовжують жити так само пасивно й інертно, як це було до цього. Усі ті, хто хоче змін в Україні, повинні зрозуміти, що зміни розпочинаються з нас самих. Дуже сподіваюсь, що цей тренінг сколихне нашу свідомість, допоможе вийти за індивідуальні рамки і спільно діяти на благо міста й України.

Якщо після цього тренінгу бодай одна людина розпочне якийсь соціальний проект (організує прибирання, долучиться до плетіння маскувальних сіток для армії, організує будівництво/відновлення дитячого майданчика тощо) або на цьому тренінгу знайдуться бодай двоє однодумців, які захочуть робити корисні справи для міста чи країни, то це таки означатиме для нас, що тренінг виявився насправді успішним.


Тренінг «Активні громадяни – розпочнемо діалог» розроблений Британською радою, був ініційований представниками громади міста Золочева і відбувся завдяки підтримки Фонду Богдана Гаврилишина.

Окрема подяка – працівникам Центральної районної бібліотеки ім. І.Франка, в приміщенні якої проходив захід. Вони були дуже відкритими і привітними та охоче допомогли щодо усіх технічних питань.

 


20.03.2015