Досвід Австрії. Звіт групи.

Загальний звіт групи «Австрія 06–13.04.2014»

 • Австрійське сьогодення – гарний взірець для майбутньої України

У межах програми «Молодь змінить Україну», що впроваджується Благодійним Фондом Богдана Гаврилишина, група студентів та фахівців відвідала Австрію. За мету нашого візиту ми поставили – вивчення австрійського досвіду створення економічно розвиненої, демократичної, соціально орієнтованої держави. Під час візиту основна увага приділялась питанням політичного устрою та демократичних процесів, економічної політики, соціальної спрямованості та освіти, енергоефективності.
 
 • «Вся сила в єднанні» – Австрійська профспілка

Профспілка – добровільна неприбуткова громадська організація, галузева спілка, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Об’єднання профспілкових організацій Австрії налічує 7 галузевих профспілок:
• Профспілка службовців приватних підприємств: об'єднує працівників преси, журналістів, працівників целюлозно-паперової промисловості;
• Профспілка держслужбовців;
• Профспілка муніципальних працівників і діячів мистецтва, ЗМІ, спорту, вільних професій;
• Профспілка будівельників і працівників деревообробної промисловості;
• Профспілка працівників транспорту та сфери послуг
• Профспілка поштових працівників і працівників зв'язку;
• Профспілка працівників виробничої промисловості.
 
Всі підприємці є обов’язковими членами профспілки, до якої вони відраховують членський внесок у розмірі 1% від доходів.

Профспілка має колективний договір, в якому регламентується робочий час, умови роботи, заробітна плата, відпустка, лікарняні і освіта. Заробітні плати покривають за підтримки WKO( економічна палата Австрії), які є її соціальним партнером.

Велику роль профспілка приділяє найманій праці. У профспілковій організації існує 600 договорів, із яких 450 оновлюються щороку.Робоча палата це дорадчий орган, який має право, разом з організацією профспілок – право рекомендуючого законопроекту, тобто спочатку закони створюються на їх рівні, потім подаються до міністерства і потім на затвердження уряду. Проводять профспілкові школи, 2 рази на тиждень після роботи, де вони навчають про систему роботи профспілки. Ці школи є безкоштовними.
 
Контакти:
Österreichischer Gewerkschaftsbund
Johann-Böhm-Platz 1
1020 Wien
Telefon (01) 534-44-39
E-Mail: oegb@oegb.at
 
 • Палата економіки Австрії – «серце фінансів країни»

Під час другої зустрічі, що відбулась ми обговорювали організацію Палати економіки, діяльність – WKO (ВКО) та дочірні організації палати. На сьогодні, в Австрії існує біля 410.000 підприємств торгівлі і промисловості. Палати і організації, які представляють інтереси, створені законодавством з метою дотримання інтересів певних станів населення або професійних груп. Палата економіки Австрії відповідає за дотримання інтересів роботодавців. Палата: - існує на підставі закону, будь-яка діяльність в основних рисах регулюється законом, членство в палаті відбувається згідно з законом та є органом суспільного права. Дуже важливим для існування економічного угрупування або об’єднання є обгрунтованні принципи і шлях їх реалізації: сприяти успіху і працювати злагоджено, мислити в масштабах Європи, діяти на міжнародному рівні, здійснювати самоуправління і зберігати субсидіарність, розвивати соціальне партнерство – здійснювати активні перетворення та брати на себе соціальну відповідальність.

Кожна Палата має часткове суспільно-правове управління, яке надається їм для діловодства без директив. Держава має лише право контролю, а контролююча установа – відповідне міністерство.У Палат економіки є завдання, під час виконання яких вони діють як установи – інстанції. При цьому вони знаходяться у відомстві і відповідного федерального міністерства.

Задачі економічної палати мають різноплановий характер:- зобов’язання перед членами; незалежність підсилює позицію під час переговорів держави і соціальних партнерів; участь як у процесі створення законів, так і у відповідних заходах на федеральному у регіональному рівнях.

Метою роботи є найбільш оптимальні умови для підприємницької діяльності. Палати економіки представляють інтереси австрійських підприємств – 9 Земельних Палат економіки і Палата економіки Австрії (75 торгівельних представників і 40 зовнішньоекономічних бюро).

Економічна палата це структуроване об’єднання, яке складається з - 7 секцій, що диференціюється за такими ознаками: галузеві об’єднання, об’єднання за професією,галузеві представництва; комітети професійних груп в галузевих об’єднаннях і об’єднаннях за професією.
 
Контакти:
Dr.Heinz walter
Regionalmanager GUS
Aussenwirtschaft Austria
Wiedner Hauptstraße 63
1040 Wien
T +43(0)5 90 900- 4322
F +43(0)5 90 900- 118149
E aussenwirtschaft.gus@wko.at
W wko.at/aussenwirtschaft
 
 • Організація Об’єднаних Націй – «розуміння з середини»

Переймаючи досвід Австрії в економічному, політичному і соціальному руслі наша група також ознайомилася і дослідила принципи та функціонування такої міжнародної організації як ООН, відвідавши один із її офісів, що знаходиться у Відні.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) – універсальна міжнародна організація, створена з метою підтримки миру і міжнародної безпеки, розвитку та співробітництва між державами. Ознайомившись із структурними підрозділами цієї міжнародної спільноти ми звернули увагу на найбільш цікавий і важливий орган світового співтовариства – Раду Безпеки ООН. Цей орган має 5 постійних членів: Китай, Росія, США, Великобританія, Франція та 10 непостійних держав-учасниць, які обираються на 2 роки.

За дивним збігом обставин п’ятірка постійних членів Радбезу ООН дзеркально відображає держави, які становлять основу ядерного потенціалу світу та мають у своєму розпорядженні такий привілей, як «право вето» у Раді Безпеки ООН. Пентархія у середині системи ООН чи просто збіг обставин, – це питання й досі залишається відкритим та потребує більш глибокого вивчення. Але в ході нашого візиту до ООН перед нами постав ще один, доволі цікавий факт – інтенсивність випробування зброї масового ураження ядерними країнами в період з 1945 по 1998 був наступним: США – 1034, СРСР, Росія – 714, Франція, Англія та Китай понад 200 разів. За оцінкою військових експертів рівень зараження на рак солдатів, які відвідували території, де проходили випробування, зріс до 50%. Звідси стає зрозуміло чому у геометричній прогресії росте показних хворих людей на рак, кульмінація якого припадає на кінець ХХ початок ХХІ ст.На початку 90-х рр.. ХХ ст. ООН, як гарант миру та безпеки у світі, поступово починає втрачати свій авторитет. Поступово все більш і більш стає актуальним питання реформування ООН яке вже є вимогою часу. З огляду на останні події нашого життя хотілося щоб у результаті цього реформування світове співтовариство у дотриманні своєї головної мети діяло більш рішуче, а країни-учасниці – гаранти безпеки, не перетворювались у агресорів.
 
Контакти:
United Nations Office Vienna International Centre
Wagramer Strasse 5
A 1400 Vienna, Austria
(+43-1) 26060-3328
(+43-1) 26060-5991
Tours@unvienna.org
www.unvienna.org
 
 • «За освітою – майбутнє» – Міністерство освіти та жінок

Освіта та навчання – це фундамент нашого життя, саме так вважають австрійці. Школа займає центральну роль у досягнені та засвоєнні знань. Австрійська система освіти має вигляд рівнів – сходинок, які займають учні та студенти відповідно до року навчання. Діти мають змогу відвідувати дитячий садок, коли досягають 3-річного віку, але це рішення батьки приймають добровільно. Загальна обов’язкова шкільна освіта починається з 6 років й триває 9 років. Батьки мають вибір між приватними та державними школами, але кількість приватних в Австрії досить невелика, звичайно платна, на відміну від державних. Першим рівнем освіти вважається 4-річне навчання в початковій школі, де вони отримують фундаментальну та загальну освіту, метою якої є стимуляція та розвиток всіх здібностей та навичок учнів. Для учнів з потребою в особливому педагогічному підході є можливість відвідувати школу зі особливими потребами або інтегративний клас початкової школи.

Другий рівень освіти складається з 4 класів між якими учні мають змогу обирати: неповна середня школа, нижня ступінь повної загальноосвітньої середньої школи, учні з особливими потребами відвідують школу за таким же спрямуванням. Останній, обов’язковий рік навчання відповідає першому року другого рівня другого ступеня освіти, на якому учні мають змогу обирати між професійною чи загальноосвітною школою. Приблизно 80% учнів обирають навчання за професією, в цьому є велика особливість австрійської шкільної освіти – учні навчаються на професійних обладнаннях, практикуються та йдуть на роботу після школи або продовжують навчання як на учбовому підприємстві так і в професійному училищі. Після того здаються екзамени на кваліфікаційний рівень. Австрія має дуже високі квоти на отриманням додаткового другого та третього диплому наразі приблизно 55,5% студентів навчаються саме так.У ході спілкування з представниками міністерства було наголошено на основних проектах над якими працюють наразі. Одним з таких проектів є Закон про умови наймання учителів та оплата їх роботи. Відходячи від старого закону до нового, як обіцяють в міністерстві, вчителі отримають багато переваг: підвищення заробітної платні до 2,430 EUR, збільшується оплата за підвищену підготовку до уроків та робота понад години, збільшена кількість годин для роботи з учнями від 22 до 24 на тиждень, всі години роботи оплачуються в рівних умовах, всі вчителі зі ступенем та дипломом будуть залучені до нового закону як тільки він вступає в силу.

Досить важливим є проект «Зменшення класу», який має досить високий результат, для порівняння: у 2007 році наповненість класів була зменшена до 25 учнів – це принесло свої результати: створення 5,840 постійних робочих місць для вчителів та підняло Австрію до Європейського топ-5 по рівню середньої освіти.

«Маєте на меті навчати свою дитину в Австрії, але німецька нерідна мова? – це не є проблемою» – запевнили нас в міністерстві. Адже завдяки проекту «Мовні курси для учнів», діти мають змогу отримати належний рівень у німецькій мові та освоїти її досить легко. Більш того, такі курси є на всіх рівнях освіти в школі та є безкоштовними.

Гордістю освіти австрійців є трансформація до «Нової середньої школи», яка впроваджується через командно-групове навчання, індивідуалізацію навчання, підтримку учнів у виборі майбутньої професії та координації їх на ринку праці, турботу «після школи» й відкриття багатьох секцій у культурному, спортивному та бізнес спрямуванні. У 2012 році були введені «Навчальні стандарти», які перевіряються щорічним тестування учнів на будь-якому рівні. Ці стандарти є своєрідною допомогою вчителям зрозуміти та зорієнтуватися в проблемах та недорозуміннях для учнів, після тестування все аналізується на міністерському рівні та проводять зміни у навчальних програмах та методиках навчання.

Важливим моментом є співпраця з іншими державами, яка полягає в обміні досвідом, розкриванні світу через призму розуміння кожної держави, розширення горизонтів пізнання та розвиток навичок, компетенцій як вчителів так й учнів. Співпраця може проявлятися через різні підходи – листування по е-мейл між учнями, робота учнів над однією темою проекту, обмін учнями та партнерські відвідування різних шкіл, контакти між вчителями – інтернет, особисте спілкування. Гасло такої співпраці – «Розширюємо кордони!».Проект, який є наразі досить глобальним для австрійців закордоном є Кавказька мережа для дітей, яка набула такого статусу з 2013 року і об’єднує в собі організацій громадського суспільства, які працюють з групами уразливих дітей в Арменії, Азербайджані, Грузії і на Північному Кавказі Російської Федерації. Ця підтримка проявляється у різні способи: від підтримки їх доступу до освіти, проведення позашкільних заходів до організації тренінгів для отримання професійних навичок для дітей, що допоможуть їм знайти роботу.
 
Контакти:
Minoritenplatz 5
1014 Vienna
T +43 (0)1 53 120-0
 
 • «Розширення міжнародної співпраці – запорука успіху!» – Австрійська служба академічного обміну OeAD

Під час нашого робочого візиту до Відня нам випала унікальна можливість відвідати Австрійську службу академічного обміну (OeAD) – найбільшу організацію країни у сфері міжнародного співробітництва.Ми дізналися про напрямки діяльності та головну мету організації – науковий та освітній обмін. Саме OeAD забезпечує значний внесок у розвиток освітнього та наукового потенціалу країни та представляє освітню систему Австрії на міжнародному рівні. Служба затвердила себе, як центральна сервісна точка для європейських і міжнародних програм мобільності та співробітництва в галузях освіти, науки та досліджень лише за останні 50 років. Сьогодні OeAD являє собою навчально-науковий центр під назвою «Австрія-світ».

Коли мова пішла про проекти академічного обміну цікаво було дізнатись про нову програму ЄС «Еразмус+». «Erasmus+» надає можливість навчатись та отримувати досвід роботи за кордоном. Така комплексна програма підтримує національні зусилля з модернізації освіти і науки, молоді та спорту, професійної підготовки кадрів.Щодо міжнародної співпраці, приємно було довідатись про партнерство з Україною. Офіс співробітництва знаходиться у Львові. Таке співробітництво відіграє важливу роль в якості міжнародної інформаційної та комунікаційної платформи.

Представники служби розповіли, що одним з завдань OeAD є міжнародна презентація університетів Австрії. Служба академічного обміну надає інформацію про навчальні програми, сайти та представляє всі австрійські Вузи (університети, політехнічні інститути, педагогічні коледжі) на міжнародних ярмарках освіти. Подібна діяльність посилює міжнародну присутність австрійської вищої освіти та науки.

Цікавим є факт, що Агентство міжнародної мобільності та співробітництва в галузі освіти, науки та досліджень було створене як об'єднання австрійських ректорів з метою підтримки іноземних студентів під час їх перебування в Австрії.

Як бачимо, агентство координує міжнародний маркетинг вищої освіти. Подібна співпраця проводиться з метою вирішення проблеми тієї прогалини навичок, з якою ми стикаємось. Є чого навчитись нам в Європі, так само як європейцям є чого навчитися в нас!

Для нашої держави створення подібної служби сприяло б надходженню значних коштів до державного бюджету, які можна інвестувати в розвиток вітчизняної системи освіти. Таке агентство покращило б якість трудових ресурсів країни та можливості працевлаштування українців.
 
Контакти:
1010 Wien,
Ebendorferstraße 7
+43 1 534 08 425
nikoleta.nikisianli@oead.at
 
 • «Закон – це порядок!» – Австрійський Парламент

«Слухати – важливіше, ніж говорити. Коли говориш, то чуєш те, що вже знаєш. Коли слухаєш, то можеш почути щось нове.», – саме у такому форматі проходила наша зустріч з Другим Президентом Національної палати Австрії Карлхайцем Копфом. Він розповів нам про конституційну основу Австрійського парламентаризму та специфіку формування партійної системи, процес прийняття законів та їх імплементацію. Але головною і найважливішою характерною рисою Австрійського парламентаризму є уміння досягати компромісу між партіями у парламенті. А це в свою чергу свідчить про високу політичну культуру федерації та сформований політичний конгломерат, який у першу чергу відстоює інтереси народу, а не правлячої верхівки держави. Водночас ми відчули на собі відкритість і прозорість політичної системи Австрії та де централізованість влади, чого так бракує Україні. Замкненість чіткої вертикалі влади у нашій країні не дає можливості народу – головному джерелу влади в Україні, керувати державою.Важливим моментом нашої зустрічі з паном Копфом стала його оцінка подій в Україні. Він зазначив, що Україні потрібно змиритися – Крим це вже Росія, але висока імовірність того, що по невеликім проміжку часу жителі півострова виявлять бажання приєднатися назад до України, а це в свою чергу може спричинити нову хвилю агресії Росії, тому, на його думку, єдиний вихід із ситуації – повна незалежність Криму. У світлі останніх подій Karlheinz Kopf наголосив, що нам потрібно всілякими методами запобігти подальшому поширенню сепаратизму та стабілізувати ситуацію на Східній Україні. Також він визнав що Європейський Союз (ЄС) зробив декілька помилок у відносинах з Україною, і сподівається на те, що в подальшому ЄС піде назустріч Україні.У результаті нашої зустрічі з Другим Президентом Національної палати Австрії ми з перших вуст дізналися про специфіку формування партійної системи Австрії, ознайомилися з принципами Австрійського парламентаризму та дослідили Австрійську політичну систему загалом, яка тримається на основі майже сторічного Федерального конституційного закону та у вмінні досягати компромісу.
 
Контакти:
Parliament of the Republic of Austria, Dr. Karl Renner-Ring 3, 1017 Vienna
+43-1-40110-0
+43 1 401 10-8888
services@parlament.gv.at
www.parlament.gv.at
 
 • Віденський Національний Університет

Віденський національний університет – державний університет, розташований у Відні. Заснований 1365 року університет є найстарішим університетом Центральної Європи після Карлового університету у Празі та Яґеллонського університету у Кракові. Тут навчається близько 92000 студентів. На вибір студентів університет пропонує більш ніж 130 курсів. Окрім офіційної назви, заклад має назву Хауптуні (нім. Hauptuni – Головний університет).

Назву Alma Mater Rudolphina університет отримав на честь свого засновника герцога Рудольфа IV.Віденський національний університет відомий завдяки широкому різномаїттю навчальних програм (до 180). Він містить 15 факультетів і 3 науково-дослідницькі центри. Півроку навчення в цьому університеті коштує 380 евро. Важливим аспектом є можливість поєднувати роботу з навчанням ( біля 10 годин на тиждень).

Головний корпус університету розташований в історичній частині Відня – на вулиці Рінгштрассе. Тут розташована адміністрація, ректорат і величезна бібліотека. Інші факультети знаходяться більш ніж у 60 будівлях, які «розкидані» по всій столиці. Навчання у Віденському університеті проходить вже за звичною сьогодні європейською системою – базовий курс і пріоритетні дисципліни для обраної студентами спеціальності.

Віденський Університет:
- має партнерські договори з 310 навчальними закладами Європи;
- входить у склад таких авторитетних міжнародних мереж, як UNICA, ASEA-UniNet, EUA;
- є одним з організаторів і постійним учасником ERASMUS/SOCRATES (програма обміну).

У різні часи в ньому викладали лауреати Нобелівської премії Карл Ландштайнер, Отто Леві, Кондрад Лоренц, Фрідріх фон Хайек, Віктор Фрац Гесс. Широко відомі також випускники университету, багато з якіх увійшли в історію світової культури і науки. Серед них Зігмунд Фрейд, Август Зільберштейн, Теодор Адорно, Папа Римский Пій II. Український письменник, поет, публіцист, перекладач, вчений, громадський і політичний діяч Іван Франко був учнем цього університету, а згодом став навіть там вчителювати.
 
Контакти:
1010 Wien, Universitätsring 1
office@edu-vienna.com
+43 676 587-97-47
 
 • «Підвищення кваліфікації – навчання протягом всього життя» – Професійний підготовчий інститут у Відні (WIFI)

На третій робочий день ми завітали до Професійного підготовчого інституту у Відні. WIFI Wien am wko campus wien – це найбільший освітній навчальний заклад для дорослих.

При зустрічі нам розповіли, що WIFI є сервісним центром Віденської економічної палати WKO, яка має мандат для надання допомоги своїм працівникам. Вуз виступає безумовним лідером економічної освіти.Під час розмови викладачі представили нам широкий спектр курсів підвищення кваліфікації та навчальних курсів. Уявіть, що Wi-Fi має частку ринку в 20 %! Таким чином, інститут є лідером на професійному ринку подальшого навчання в Австрії.

Крім того, WiFi робить вагомий внесок до економіки Австрії через здійсненні міжнародної співпраці у галузях освіти та світогосподарських зв'язків. Можна сказати, що WiFi служить «міжнародним домофоном» для австрійської економіки.
Цікаво було дізнатись про. систему заняття професіями. Наприклад, ніхто не може просто так взяти і стати перукарем або дизайнером одягу. Для цього потрібно мати відповідну освіту або здати іспит у відповідному галузевому департаменті економічної палати, аналогу галузевого цеху. Тільки так можна отримати право на те, щоб займатися певним видом діяльності.

На сьогодні WiFi продовжує відкривати нові можливості по всьому світу та налагоджувати контакти для експортної економіки. Функціонування такої школи забезпечує баланс на ринку праці, отже сприяє зменшенню безробіття.Створення такого інституту в Україні сприяло б підвищенню ролі професійно-технічної освіти та стимулювання зайнятості молоді.
 
Контакти:
WI-FI Вена
Währinger Gürtel 97
1180 Вена
Т: +43 (0) 1 476 77
E: InfoCenter@wifiwien.at
 
 • «Цінність школи дорівнює цінності її вчителя» – MODUL

Туристична школа Модуль у Відні – місце практики для студентів та найкращий приклад втілення навичок в організації міжнародного туризму. Завдяки дуальній системі навчання вихованці школи одночасно отримують теоретичні знання та практичні навички. 99% випускників цієї школи працевлаштовуються ще до закінчення навчання.Головні питання що обговорювалися: співпраця з міжнародними організаціями, дуальна система освіти, умови навчання, науково – технічна база та викладацький склад, застосування теоретичних знань на практиці, можливості для саморозвитку, організація позанавчального часу, клімат у колективі.

Для нас ця зустріч була безумовно корисною, адже ми змогли порівняти рівень освіти України і Австрії. Побачили на власні очі, що нашим навчальним закладам є куди розвиватися і до чого прагнути. Упевнилися в тому, що нам конче необхідно провести реформи у галузі системи освіти.
 
Контакти:
Frau Eva-Maria Wess
Peter-Jordan-Straße 78 (Eingang Dänenstraße)
1190 Wien
Telefon: +43 1 476 70-201
Fax: +43 1 476 70-217
E-Mail: office(at)modul.at
 
 • «Енергетична Австрія» – Австрійське енергетичне агентство

Візит до Австрійського енергетичного агентства відкрив маленькі таємниці енергоефективності австрійців. Об’єм роботи яку виконує Агентство з кількість 74 штатних працівників просто вражає. Питання над якими вони працюють охоплюють просто неймовірно великий масштаб: енергетична політика і законодавство у сфері енергетики; енергоефективність – оцінка та моніторинг; відновлювані джерела енергії; біомаса – відновлювальна сировина; моделі стійких енергетичних систем; безпека поставок; енергоефективна техніка; зміна клімату та гнучкі механізми енергоефективних будівель; клімат забезпечення мобільності та транспорту; дослідження і розробки; поведінка споживача і маркетингові технології. Важливою функцією Агентства є також надання консультацій при прийнятті рішень у політичній, науковій та промисловій сферах на основі його наукової діяльності експертних висновків, економічних та соціальних обґрунтувань, техніко-економічних досліджень та оцінок. Головне завдання вбачають у сприянні раціональному використанні енергії, стимулюванні відновлювальних джерел енергії та інноваційних технологій. Агентство самостійно та в партнерстві з іншими компаніями впроваджує різні проекти з енергоефективності, такі як klima:aktiv, Австрійське енергетичне партнерство тощо. Слід зауважити, що Австрія одна з країн, яка не має атомних електростанцій, а все більше використовує альтернативні джерела енергії, за якими, на їх думку, екологічне майбутнє планети. Різноманітність напрямків діяльності klima:aktiv покликані підтримувати економію енергії, безпечне для клімату будівництво і санацію, застосувати відновлюючи джерела енергії та безпечну для екології мобільність. Основною метою klima:aktiv є впровадження та швидке поширення безпечних для клімату технологій та послуг за напрямками: Будівництво і санація, Мобільність, Економія енергії та Відновлюючі енергоносії. До 2020 року Австрія зобов’язалася знизити рівень споживання енергоресурсів, і зараз їй це успішно вдається, що моніторингується за допомогою приладу, який встановлюються в будівлі та в онлайн режимі спостерігається за витратами, але це досить дорогий прилад і наразі малий відсоток має його для свого самоконтролю.Ще один досить цікавий проект klima:aktivmobil, який допомагає розв’язати проблему з транспортом та викидом вуглекислого газу в атмосферу, який впливає на зміну клімату. Городянам пропонують пересідати на велосипеди, а водіїв переходити на електродвигуни, чи будуть зміни, можна буде прослідкувати до 2020 року.

Австрія підтримує партнерство з програмою THE PEP, в яку планують залучити й Східну Європу, у тому числі й Україну. Істотними моментами програми є: створення мережі підтримки для просування транспорту, дружнього до довкілля та здоров'я, на рівні ЄС та на загальноєвропейському рівні (THE PEP). Одним з найяскравішим їх проектом в Україні є ACCES2MOUNTAIN – транспорт в Альпах та Карпатах.
 
Контакти:
Österreichische Energieagentur – Austrian Energy Agency
Mariahilfer Straße 136
1150 Wien
T +43 (0)1-586 15 24 - 0
F +43 (0)1-586 15 24 - 340
office(at)energyagency.at
 • Австрійський досвід у сфері студентського самоврядування

Верховним органом студентського самоврядування Австрії є Австрійський національний союз студентів. Союз опікується навчанням, проживанням, реалізацією творчого і професійного потенціалу студентів, допомагає у вирішенні проблем які виникають у соціальній, економічній і правовій сферах. Спілка охоплює всю мережу університетів Австрії. Всі проекти Союзу реалізовуються за кошти студентів, що надає можливості бути самостійною і незалежною організацією.Головні питання що обговорювалися: співпраця з міністерством освіти та іншими державними установами, бюджет спілки, реалізація проектів, незалежність організації від держаних структур, робота Соціального фонду.

Для України досвід у сфері студентського самоврядування досить актуальний, адже саме молодь є рушійною силою яка може змінити Україну на сильну і процвітаючу країну.
Контакти:
Taubstummengasse 7-9
1040 Wien
www.oeh.ac.a
 • «Інновації як шлях до розвитку країни» – Центр соціальних інновацій

Центр соціальних інновацій досліджує і підтримує інноваційні процеси, які стосуються соціальної сфери. З 1990 року центр підтримує більш ніж 400 досліджень і проектів, пов'язаних із соціальними інноваціями. Однією із задач соціальних інновацій є підтримка знань про суспільство, де займаються дослідженнями , вдосконаленням інфраструктури з інновацій, після утворення, розвиток і підтримка інтернет робіт.До сфери діяльності соціальних інновацій Австрії входять: фундаментальне розвиток наукових досліджень, планування та оцінка программ, планування та організація курсів і тренінгів у сфері соціальних інновацій, а також створення та підтримка віртуальних інтернет проектів. Розвиток соціальних інновацій на міжнародному рівні досить швидко прогресує. Центр соціальних інновацій має дуже велику міжнародну мережу. За час свого існування вони створили тісні зв'язки з клієнтами у сфері наукових досліджень з багатьма країнами. Останнім часом, координація наукової діяльності стала дуже успішною. Там брали участь дослідники від південно- східної та західно- східної Європи до Азії , Америки та Африки. З ними співпрацюють такі організації як ЮНЕСКО , світовий банк та інші.

Соціальні інновації це одна з найуспішніших наукових організацій в Австрії. Вона бере участь в семи європейських дослідницьких програмах.

Більше ніж 50 експертів у різних сферах мають соціальні інновації . Ця організація є однією з найбільших австрійських установ у сфері соціальних наук , яка займає тверду позицію на міжнародному рівні. Приймають участь у багатьох проектах , в яких задіяна велика кількість співробітників.
Контакти:
Zentrum für Soziale Innovation
Linke Wienzeile 246 1150 Wien
+43 1 4950442-49

 


13.01.2015