Досвід Німеччини. Звіт групи.

Мюнхен

  • 13.04.2014

У перший день нашого перебування у Німеччині, учасники мали нагоду відвідати на вибір або замок Нойшванштайн – всесвітньо відому культурну пам'ятку Баваріїї неподалік від кордону з Австрією, або ж меморіальний комплекс Дахау. Дахау –у минулому один з перших концтаборів у Німеччині, в якому, зокрема, проводились медичні експерименти над ув’язненими. З 1965 року на території колишнього табору працює меморіальний комплекс, який репрезентує унікальну виставку «Шляхи в’язнів», направлену на збереження історичної пам’яті про трагедії Другої Світової. 
 

Відвідування замку НойшванштайнВідвідування меморіального комплексу Дахау  • 14.04. 2014

Європейська патентна організація

Європейська Патентна Організація є міжурядовою організацією, яка була створена 7 жовтня 1977 на базі Європейської патентної конвенції (ЄПК), підписаногї в Мюнхені в 1973 році. Вона складається з двох організацій: Європейське патентне відомство і Адміністративна рада, який контролює діяльність Управління. Організація в даний час має 38 держав-членів, що включають всі держави-члени Європейського союзу разом з Албанією, Хорватією, колишньою Югославською Республікою Македонією, Ісландією, Ліхтенштейном, Монако, Норвегією, Сан-Марино, Сербією, Туреччиною та Швейцарією. Її місія надати європейських патентів відповідно до EPC здійснюється Європейським патентним відомством. Головний офіс організації знаходиться в Мюнхені.

Основні питання, що обговорювались: експертне оцінювання винаходу, шляхи отримання патенту за винахід, стан економіки у Німеччині на сьогоднішній день.Волонтерська спілка Neweurope

 
Neweurope ─ міжнародна волонтерська спілка, яка проводить екскурсії у різних містах світу. Була заснована в Іспанії.

Основні питання, що обговорювались: шляхи фінансування волонтерських організацій у Німеччині, напрями роботи Neweureope, співпраця з іншими волонтерськими організац іями в Німеччині та інших країнах.


 

  • 15.04.14
Студентська спілка Мюнхенського Університету (Student Union Munich)

Студентська Спілка Мюнхенського Університету є державною установою і відповідає даним баварського закону про вищу освіту.

" ... З метою сприяння економічної та соціальної підтримки студентів з державних вузів, зокрема шляхом створення та функціонування дитячих установ , будівництво та експлуатації об'єктів житлової студентської та експлуатації обладнання підприємств громадського харчування та надання коштів в культурній та соціальній сфері; студентські спілки внести свій внесок в рамках своїх обов'язків щодо сприяння міжнародних відносин ".

Спілка нараховує майже 650 співробітників, більше 114 тисяч студентів в університетах Мюнхена, Гархинге, Вейхенштефан, Розенхайм.

Основні питання, що обговорювались: програми допомоги студентам та шляхи їхньої реалізації, підтримка іноземних студентів, взаємодія зі студентами інших навчальних закладів.

Контрактна особа: Ingo Wachendorfer, прес-аташе ingo.wachendorfer@stwm.de
Український Вільний Університет


Український Вільний Університет (УВУ) – унікальна установа в історії вищих навчальних закладів світу. Заснований 1921 року, УВУ є не тільки одним із найстаріших приватних навчальних закладів Німеччини, але єдиним у світі вищим навчальним закладом поза межами України з українською мовою навчання. Університет складається з трьох факультетів: державних та економічних наук, філософського факультету та факультету україністики. Рішенням Міністерства освіти Баварії № XI 60710 від 16 вересня 1950 року, УВУ наділений правом надавати наукові ступені маґістра, доктора та габілітованого доктора.Український Вільний Університет сьогодні – це поєднання традиційних цінностей і сучасних підходів та методів викладання, можливість здобути міжнародну кваліфікацію, вдосконалити іноземну мову, набути міжкультурну компетенцію й розширити свій світогляд.

Основні питання, що обговорювались: система освіти в Німеччині, життя та навчання студентів, зв’язок Університету з українським Міністерством Освіти, умови вступу до Українського Вільного Університету

Контактна особа: проф.. Ярослава Мельник, sekretariat@ufu-muenchen.deМузей БМВ

BMW - Bayerische Motoren Werke (Баварський Моторний Завод).

Тут в 1913 році почалася історія BMW. Спочатку як виробника авіаційних двигунів. Подивіться на логотип компанії - це обертовий авіаційний гвинт (білий) і блакитне небо (кольори малого герба Баварії).

Після Першої Світової Війни Німеччині було заборонено виробляти зброю і військову техніку, довелося виробництво двигунів для літаків реструктурувати і почати випуск двигунів для мотоциклів, а пізніше і самі мотоцикли. Через кілька років з конвеєра зійшов і перший автомобіль Dixi.

Експозиція музею вкрай лаконічна - перші продукти компанії у вигляді авіаційних двигунів, прекрасні автомобілі середини минулого століття, мотоцикли, кузова концепт-карів і новісінькі боліди Формули 1.

Основні питання, що обговорювались: історія і розвиток концерну, частка концерну в економіці Баварського регіону, стан економіки Баварії та Німеччини в цілому на сьогоденняБерлін
  • 16.04.14

Funkhaus Europa – редакція Німецького радіо російською мовою

Основні теми, що обговорювaлися: вплив німецьких медіа на ситуацію в країні, свобода слова в Німеччині та новини про Україну в європейських ЗМІ.

За дослідженнями Freedom House, Німеччина посідає 3тє місце в світі за рівнем прозорості медіа та свободи слова. Так, справді ЗМІ в Німеччині мають великий вплив на політичну та соціальну ситуацію в країні і є містком між владою та суспільством. У світлі останніх подій, уся увага європейських медіа, зокрема німецьких ЗМІ, прикута до України. За словами редактора Німецького радіо російською мовою Олега Зіньковського, це є своєрідним феноменом журналістики.

Німецьке радіо російською мовою виходить в ефір уже 20 років. Тематика радіопрограм – головні новини Німеччини російською мовою. Вибір мови зумовлений технічними особливостями та дає змогу долучити широку аудиторію.

Контакти:
Oleg Zinkovski, Masurenallee 8-14
14057 Berlin Telefon: +49 30 97993 35620
Telefax: +49 30 97993 35629
Mobil : 0171- 4165426Відвідування верхньої палати Парламенту Німеччини (Bundesrat)

Законодавчий орган Федеративної Республіки Німеччини, який здійснює представництво інтересів 16 земель на федеративному рівні, один з п’яти постійно діючих конституційних органів нарівні з Федеративним Президентом, Федеративним Парламентом - Бундестагом, Урядом та Конституційним судом.

Основні питання, що обговорювались: німецький федералізм – “єдність у різноманітті”, принцип функціонування Бундесрату – пріоритет інтересів землі над політичною приналежністю представників, роль Бундесрату у вирішенні національних питань та опосередкуванні діалогу федеративного рівня з регіонами, законодавчий процес у ФРН, організація роботи та голосування в Бундесраті.Зустріч з представниками громадського об’єднання “Publixphere” 

“Publixphere” – незалежна некомерційна організація, головною метою якої є формування онлайн-платформи для вільного обміну політичними поглядами та думками. Діяльність громадського об’єднання спрямована на залучення суспільства до обговорення злободенних політичних процесів.

Основні питання, що обговорювались: політичний плюралізм та свобода слова в Німмечині, залучення молоді до формування громадянського суспільства, роль подібних Інтернет-проектів у захисті прав людини.

Під час зустрічі група отримала запрошення на святкове відкриття нового офісу “Publixphere”.

Контактна особа: керівник проекту Linnea Riensberg, linnea.riensberg@publixphere.de


 

  • 17.04.2014
Фундація Берлінської Стіни 

Зустріч з координатором з планування та будівництва Меморіалу Берлінської Стіни Dr. Günter Schlusche та представником прес-центру Hannah Berger.

Фонд включає в себе два інститути: Меморіал Берлінської стіни на Бернауер штрассе і Меморіал центру біженців в Марієнфельді.

Метою Фонду є документування розподілу Німеччини на дві держави на довгі роки та збереження історичної пам’яті про це задля майбутніх поколінь.

Основні питання, що обговорювались: дві держави на теренах Німеччини після Другої Світової війни і два підходи до минулого та майбутнього, шляхи об’єднання суспільства на прикладі об’єднання Німеччини, взаємодія Фонду з молоддю та молодіжними організаціями.

Задля отримання цілісного враження про функціонування Фонду групі після обговорення питань в офісі була надана можливість безпосередньо ознайомитись з результатами діяльності Фонду – Меморіалом Берлінської Стіни.

Контактна особа: Dr. Günter Schlusche, schlusche@stiftung-berliner-mauer.de

   

Німецьке товариство міжнародної співпраці (Die Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH)

Німецьке товариство міжнародного співробітництва – державна організація, що має на меті підтримку уряду Німеччини у міжнародному співробітництві задля сталого розвитку. Проекти при підтримці ГІЗу реалізуються по всьому світу у таких сферах: економічний розвиток та сприяння зайнятості; управління і демократія; безпека та ліквідація громадянських конфліктів; продовольча безпека, охорона здоров'я і початкова освіта; екологія, збереження ресурсів та пом'якшення наслідків зміни клімату.

Основні питання, що обговорювались: принципи діяльності ГІЗ, механізм експертизи та реалізації проектів, заснованих на співробітництві розвиваючихся регіонів та Німеччини, напрямки співробітництва України та Німеччини, проекти на теренах України, що вже підтримані, та їх результати.

Контактна особа: Klaus Brückner, директор представництва ГІЗ,
klaus.brueckner@giz.deНімецький Інститут Прав Людини (Deutsches Institut für Menschenrechte)


Німецький Інститут з Прав Людини був створений у березні 2001 року за рекомендацією Федерального парламенту Німеччини (Бундестаг). Інститут надає інформацію про ситуацію з правами людини всередині і за межами Німеччини. Діяльність Інституту спрямовано на запобігання порушень прав людини, а також на те, щоб зробити свій внесок до заохочення і захисту прав людини. Інститут робить внесок до заохочення і захисту прав людини за допомогою досліджень, документації, науково-дослідних проектів, бібліотечного обслуговування, громадських семінарів, освітніх програм, експертних обговорень, а також пропонує рекомендації з питань політики з питання про права людини в контексті з внутрішньої і міжнародної політики.

Основні питання, що обговорювались:
принципи діяльності Інституту, механізми, що допомагають захистити права людини у Німеччині, співпраця Інституту з Бундестагом та поліцією Німеччини, проекти, які втілює Інститут для поширення знань громадян про права людини.

Контактна особа: Jan-Michael Arend, особистий радник Ради Директорів,
arend@institut-fuer-menschenrechte.de

  • 18.04.2014
Зустріч з засновником НГО “The Berlin Debating Union” (BDU), проф. Йенсом Фішером

Громадське об’єднання (BDU) з 1999 р. створює простір для академічних дебатів, даючи змогу студентам розвинути індивідуальні здатності висловлювати свою позицію, переконливо доводити та знаходити консенсус. Йенс Фішер активно підтримує міжнародні обміни. У 2013 р. BDU приймало 33-і Всесвітні Університетські Дебатні Змагання (WUDC 2013).

Основні питання, що обговорювались: передумови створення об’єднання, концепція діяльності дебатних клубів в Німеччині та залучення студентів, можливість висловлення власної думки у демократичному суспільстві.

Контактна особа: Jens Henning Fischer, керівник НГО, http://debating.de/en

 
 

24.11.2014