Досвід Норвегії. Звіти учасників.


Звіт групи:


Презентація:







 
Klif – Climate and Pollution Agency
Дана агенція є підзвітною установою Міністерства охорони навколишнього середовища Норвегії та екологічним партнером у підтримці Норвегії у співпраці з 15 країнами ЄС і майже 40 років сповідує концепцію сталого розвитку, головним завданням якого є встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь.


The Council on Ethics, Norwegian Pension Fund Global
Пенсійна система Норвегії докорінним чином відрізняється від української солідарної системи, або системи «проїдання коштів», за якої потреби сучасних пенсіонерів забезпечуються не їхніми індивідуальними заощадженнями, а податковим навантаженням на економічно активних громадян. Себто українська пенсійна система є механізмом перерозподілу та споживання, а Норвезька — механізмом інвестування та економічного зростання.

 

Ministry of Local Government and Regional Development
Одна з п'яти осіб всього зайнятого населення Норвегії працює в секторі місцевого самоврядування, видатки на місцеве самоврядування складають 13,9 % ВВП на душу населення, а доходи місцевого самоврядування – 18 % ВВП


Bellona Foundation
Міжнародне екологічне об’єднання, що має на меті боротьбу із забрудненням навколишнього середовища та негативними екологічними наслідками стратегій світового розвитку.


Akershus EnergiPark
Яскравий приклад ефективного використання природних ресурсів. Енергетичний комплекс є інноваційним проектом і складається зі 100% відновлювальних джерел енергії з акцентом на використання місцевих енергетичних ресурсів. Основним джерелом тепла є деревинні відходи. Парк забезпечує 15 000 домашніх господарств і дозволяє скоротити викиди СО2 більше ніж на 30 000 тонн на рік.


Embassy of Ukraine
На зустрічі в посольстві обговорювалися основні напрямки співпраці з Україною та можливість перейняти досвід у питаннях енергоефективності, нафто-газовидобувної промисловості та розвитку альтернативних джерел енергії. Також на зустріч були запрошені представники Норвезько-української промислової палати та Східноєвропейської групи.


EITI International Secretariat
Зустріч із представниками ЕІТІ (Ініціатива прозорості видобувних галузей) та Statoil (найбільша нафтогазова компанія Норвегії державного підпорядкування). Зустріч мала велику актуальність, оскільки Україна стоїть на породі приєднання до Ініціативи прозорості, адже це є одним із пунктів договору про Асоціацію з ЄС. Представники ЕІТІ поділитись важливими стандартами прозорого використання прибутків від нафти та газу та розповіли про інструменти запровадження Ініціативи в Україні.


Transparency International Norway
Організація, що слідкує за індексом прозорості в Норвегії. Більшість країн має свої представництва Transparency International, в Україні є також офіс цієї організації. Представники організації розповіли, що в Норвегії корупцією у владі вважається будь-який подарунок, так, наприклад, в Норвегії розгорівся цілий скандал через те, що високопосадовці приймали цінні подарунки, якими виявилися…килими виробництва Афганістану. А нафтогазовий комплекс є сектором надзвичайного ризику в плані корупції, але за результатами досліджень організації, він не входить до верхівки списку галузей, де норвежці підозрюють корупцію. Цікавим є той факт, що в офісі "Transparency International" в Норвегії працюють лише двоє співробітників.



10.09.2013