«Молодь змінить Україну» виходить на якісно новий рівень

Учасники програми «Молодь змінить Україну» – активісти ГО «Ліга Інтернів», які 28 квітня повернулись із Німеччини, – представили перші результати свого дослідження країни. Презентація відбулась на початку цього тижня у залі комітету Верховної Ради за участі запрошених гостей – Посла Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістофа Вайля, представників фондів – Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Фонду Конрада Аденауера, Фонду Міжнародної правової співпраці (IRZ), осіб від Апарату Верховної Ради та зацікавленої у даній темі молоді.

 
Антон Каганець, член правління Асоціації випускників програми стажування у Верховній Раді ГО «Ліга інтернів», та Наталія Маціпура, представниця Благодійного фонду Богдана Гаврилишина


Слушну думку про програму у цілому висловив Крістоф Вайль, зауваживши, що вона крокує шляхом наближення України до Європи, однак цей шлях до Вільнюса мають подолати люди, і саме молодь якнайвдаліше підходить на цю роль. Щодо власної країни, він погодився, що досвід Німеччини в багатьох сферах суспільного життя може стати корисним для України, запевнив про подальшу підтримку українських дослідників з боку посольства і додав: «…я ненавиджу оце німецьке повчання, як треба жити, тож, наша країна не повчає, а лише хоче поділитись набутими знаннями». Наприкінці виступу він пожартував, даючи пораду учасникам програми: «Не соромтесь ставити запитання, адже безглуздих запитань не існує, є лише безглузді відповіді».

 
Посол Федеративної республіки Німеччини в Україні Крістоф Вайль (праворуч) із перекладачем Володимиром Шведом


Та під час презентації ніхто з учасників запитань не ставив, натомість інтерни підготували інформативно насичені 5-хвилинні виступи, підкріплені візуальним матеріалом. Кожен вивчав якийсь окремий напрямок, про який звітував. Так, підіймались теми економіки, зокрема, йшлося про переваги малих підприємств і про співпрацю з Німеччиною у цій сфері; про політичний устрій країни – Бундестаг і Бундесрат; розглядались переваги та недоліки німецької освітньої системи в порівнянні з нашою тощо. Організатор групи Антон Каганець, член правління Асоціації випускників програми стажування у Верховній Раді ГО «Ліга інтернів», поділився найпершим здивуванням, яке виникло після дослідження країни: про схожість і в той самий час розбіжність між багатьма речами. Він навів приклад німецької структури оподаткування, яка, ніби-то, дуже подібна до нашої, однак працює зовсім за іншими принципами.

 
   
Учасники презентації


І в цьому вбачається головна наша проблема. Щоб стати більш розвинутим суспільством, нам не потрібно винаходити велосипед, а лише змінити підхід до його використання, про що й свідчить досвід найрозвиненіших, на авторитетну думку Богдана Гаврилишина, країн – Німеччини, Австрії, Швеції, Швейцарії та Норвегії.

Влучно і, головне, стисло підсумовував усі висловлені думки модератор заходу Юрій Ясенчук – заступник керівника Апарату Верховної Ради України: «Не слід забувати про те, що Україна була і завжди залишатиметься Європою!»

Катерина Бекреньова,
Прес-секретар Благодійного фонду Богдана Гаврилишина

 

27.06.2013