Людина, яка вміє втілювати мрії

 

Сьогодні 19 жовтня 2017 року громадському діячу та меценату, президенту Фонду Богдана Гаврилишина   -  Богдану Дмитровичу Гаврилишину виповнився  б  91 рік.

Ще рік назад, цей день був сповнений  натхненною радістю та яскравими емоціями під час святкування його 90 – річчя в Палаці Україна, а сьогодні ця дата відлунює в наших серцях трепетними спогадами про великого українця. Згадується кожна зустріч з ним, оскільки вони були щоразу особливими та надихали на нові звершення.

 

Богдан Гаврилишин – людина, яка могла би стати президентом України. Натомість він обрав бути радником президентів, бо прагнув змін, а не влади.

 

Власним життєвим прикладом Богдан Гаврилишин довів, що не існує в світі вершин, які б не можна було підкорити, якщо вчитися, мріяти, діяти. Спадок його мудрих ідей та настанов завжди буде з нами.

 

Економіст світового рівня, консультант держав та міжнародних компаній, хрещений батько економічного форуму в Давосі… радник першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів… член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту… засновник Міжнародного інституту менеджменту в Індії та Україні, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 90 країнах світу… автор понад 100 наукових статей і двох книг…

 

І це лише частина досягнень і професійних здобутків великого українця Богдана Гаврилишина - людини, яка силою свого непересічного розуму зуміла підкорити цей світ, не маючи, здавалося б, від народження жодних козирів для цього.

 

Народився Богдан Гаврилишин в родині скромного походження в маленькому селі Коропець Тернопільської області у 1926 році. Він став очевидцем драматичних історичних подій, яких зазнала Україна, - різні періоди окупації: австро-угорська, польська, радянська, німецька. Під час Другої світової війни Богдан Гаврилишин потрапив до робітничого табору у Німеччину. Згодом закінчив середню освіту в таборі біженців поблизу Мюнхена, звідки виїхав до Канади, щоб працювати лісорубом. По закінченні контракту лісоруба вступив до Університету Торонто, що стало безпрецедентним на той час випадком. Після здобуття диплому обдарованого хлопця одразу взяли на роботу на мультинаціональне підприємство, яке відправило його до Женеви на навчання за програмою МВА в Міжнародний інститут менеджменту. Після закінчення навчання Богдан Гаврилишин працював в МІМі спочатку як викладач, а потім як директор.

 

Як член Римського клубу Богдан Гаврилишин зустрічався з багатьма впливовими і відомими людьми – Маргарет Тетчер, Індірою Ганді, Гельмутом Колем та багатьма іншими. У 1980 році він опублікував книгу «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє», яка стала провісницькою. Останні 25 років Богдан Гаврилишин присвятив більшість свого часу рідній Україні.


19.10.2017