ФАНДРЕЙЗИТИ ТРЕБА ВМІТИ

 

Вже вдруге в цьому році ми проводимо для учасників Асоціації вузькоспеціалізований тренінг, цього разу присвячений фандрейзингу (в попередньому йшлося про твіттер-дипломатію).

 

Місце проведення залишилось незмінним – Бізнес-школа «МІМ-Київ», де 6 лютого зібралось більше 20 чоловік, щоб послухати спікерів-експертів з фандрейзингу – Олесю Царук та Наталю Винярчук, які, до речі, також є учасницями програми «Молодь змінить Україну». Попри молодий вік  Олеся та Наталя вже мають в даній сфері чималий досвід за плечима і можуть похвалитися багатьма реалізованими проектами, що були підтримані міжнародними донорами.

 

Тож, якщо ви зібрались успішно фандрейзити,  першою справою вам потрібно буде навчитись писати грантові заявки (це не так легко, як здається на перший погляд) і зібрати гарну команду, яка допоможе вам у цьому. У своїх виступах спікери наголошували не лише на правилах і секретах написання заявок, але й на важливості того, щоб мати на руках усі необхідні документи. Скажімо, якщо йдеться про реконструкцію певної пам’ятки архітектури, то знадобиться право власності на землю.

 

 

Важливі моменти

  • Звертайте увагу на історію фонду, до якого подаєтеся, на проекти, які він підтримував раніше, на країну походження. Американські фонди, наприклад, люблять економічний ефект і цифри, а іспанські – більш емоційний опис. Німці звертають увагу, чи передбачає ваш проект взаємозв’язок між різними сферами: соціальною, екологічною, економічною тощо.
  • Не вживайте такі слова, як «інноваційність» та «новітність», якщо ви пропонуєте просто замінити вікна, чи провести якийсь захід.
  • Враховуйте календарний план і не забувайте, що деякі аспекти проекту можуть залежати від пори року – наприклад, будівництво буде неможливим взимку, а, скажімо, презентації у школах – влітку тощо.
  • Окрім обов’язкових документів, додавайте до своїх грантових пропозицій також інші документи, як, наприклад, меморандум співпраці з місцевою владою, – це завжди плюс.
  • Приділяйте увагу технічному оформленню заявки: вирівняні краї, однакові шрифти і т.д. За недбалість можуть легко знімати бали.

 

Роман Мельник,
координатор програми “Молодь змінить Україну”


09.02.2017