ТВІТТЕР-ТРЕНІНГ. ЦЕ БУЛО ЦІКАВО

Твіттер-треніг ми робили вперше для нашої Асоціації, адже зрозуміли – що у твіттер-середовищі України ще досить мало наших агентів впливу, і саме учасники МЗУ можуть стати цивільними дипломатами і транслювати правду з України на англомовний світ. Адже, як сказала одна зі спікерів тренінгу Катерина Крук, кожен із нас є послом своєї країни в Твіттері.

 

Ми зібрали близько 30-ти людей, для більшості з яких Twitter ще й досі терра інкогніта, тому аудиторія слухала уважно. 

 

Роман Мотичак, він виступав першим, одразу ж пояснив, що твіттер - це не фейсбук ), і ці поняття потрібно розрізняти. На заході вся політична еліта активно користується саме твіттером, а фейсбук – це приватна мережа.

 

   

 

Марія Крючок розповіла про феномен twiplomacy і про те, як політики та цілі держави комунікують через твіттер. Також підказала, якими ресурсами користуватися, і в чому сила твіттеру проти фейсбука. Наприклад твіттер надає дуже розгорнуту аналітику: інтереси аудиторії, кількість переглядів кожного твіта, з яких пристроїв заходили користувачі тощо.

 

 

Катерина Крук, одна з найбільш помітних українських твіттер-дипломатів, зізналася, що на неї підписані майже усі американські сенатори і топові політики Європи. Її твіттер-історія почалася 22 листопада 2013 року, коли вона вирішила вести твіттер англійською, бо цього фактично ніхто не робив. Ставши суб’єктивним і живим джерелом подій з Євромайдану, Катерина заручилася довірою від різних впливових decision makers i opinion leaders у світі. Життя Каті, з її слів, змінилося назавжди.

 


02.02.2017