В ПАРКУ ШЕВЧЕНКА З’ЯВИЛОСЬ МІСЦЕ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА

 

В суботу, 3 грудня 2016 року, в парку імені Тараса Шевченка було посаджено молодий дуб – пам’ятне дерево на честь відомого українця Богдана Гаврилишина, який пішов із життя 24 жовтня 2016 року. Захід було влаштовано за ініціативи родини Богдана Гаврилишина і проведено у вузькому родинному колі. Офіційне відкриття заплановане на весну 2017 року.

 

 

Вибір місця і дерева і власне ідея вшанування пам’яті в такий спосіб – дуже символічні.

Як прокоментувала родина, Богдан Гаврилишин, де б в світі не опинявся, як і дерево, тримав коріння глибоко в українській землі, гіллям же дивлячись на весь світ. До того ж, саме дуб найкраще передає суть такої великої людини, яким був Богдан Дмитрович. Дуб – велична, міцна духом рослина, яка символізує могутність і довговічність, повноту життя, непохитність. Дуб має глибоке значення для багатьох народів, до нього ставляться з любов’ю і пошаною. Чітку паралель можна провести із тим, яким за життя був Богдан Дмитрович і як до нього ставились люди.

Місце для садіння дерева також обирали дуже ретельно. Пам’ятний дуб ростиме в завжди людному і водночас затишному парку імені Тараса Шевченка, поблизу пам’ятника великому українському поетові. Тарас Шевченко був для Богдана Гаврилишина моральним авторитетом, а «Кобзар» став однією  з перших книжок ( іншою була Біблія), які пізнав малий Богдан – його мати знала ці дві книги напам’ять і навчала тої мудрості своїх дітей.

 

 

Символічно й те, що парк знаходиться поблизу університету, адже серед настанов Богдана Гаврилишина було – вчитися і не припиняти цього робити протягом всього життя. До того ж, він вірив у молодь і покладав на неї особливі надії.

 

Варто додати, що протягом життя Богдан Гаврилишин дуже дбав про довкілля й інших закликав поважати і любити природу і думати на багато поколінь вперед, перш ніж щось вдіяти.

 

Біля дуба встановлено меморіальний камінь з золотими словами Богдана Гаврилишина: «Вчитися, мріяти, діяти!», які були життєвим кредо Богдана Дмитровича і які надихатимуть ще чимало українців на нові звершення.

 

Пам’ятний знак встановлено за згоди Київської міської адміністрації.

Захід підтримано фондом Богдана Гаврилишина.


05.12.2016