СТАРТАП «ЄВРОПА ЛИШЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ»

 

У вересні цього року мені випала нагода взяти участь в Економічному Форумі Молодих Лідерів - заході, що відбувається щорічно в Новому Сончі та збирає під своєю егідою близько 300 молодих людей, об’єднаних подібними цінностями та цілями у своєму житті. Більшість із них – лідери громадських організацій, молоді науковці та підприємці, а також особи, які шукають нових можливостей для себе та свого оточення. Це, безсумнівно, одна з найважливіших подій Східної Європи.

 

Цей захід є, перш за все, важливим з точки зору побудови нових контактів, пошуку вже існуючих мереж, а, відповідно, налагодженню нових кооперацій. Під час форуму учасники працювали над створенням проектів в межах програми Erasmus+, а вже опісля Форуму продовжуватимуть діалог задля реалізації ідей. Для мене особисто подібні заходи є важливим джерелом натхнення, пошуку нових та корисних знайомств, а також промоції України.

 

Мене також запросили як спікера поділитись своїми думками на панельній дискусії на тему розвитку громадянського суспільства та важливості волонтерства як його складової. Після виступу багато осіб розпитувало мене про Європейську волонтерську службу, волонтерські табори та інші можливості для молоді та суспільства. Гадаю, мені вдалось зацікавити не один десяток осіб, що вже незабаром зможуть допомагати своїм громадам, а також отримати такий необхідний життєвий та професійний досвід.

 

Одною з основних тем події стало майбутнє Європи після так званого Brexit’у та інших дезінтеграційних процесів, які сколихнули Старий Світ. Тим не менше, низка поважних європейських високопосадовців та лідерів, які взяли участь у Форумі, запевнювали аудиторію своїми теоріями, прогнозами та фактами про те, що майбутнє Європи і стартап «Європа» лише починається. Ця теза була однією з ключових в промові прем’єр-міністра Польщі Беати Шидло, яка відвідала подію. Варто звернути увагу на те, що пані Беата в своєму повідомленні дуже часто звертала увагу на співпрацю в межах Вишеградської четвірки, співпраці Польщі та України, а також наголосила на важливість створення Ради Українсько-польських обмінів. Завдяки Раді вже цього року буде реалізовано близько 60 спільних проектів задля посилення можливостей та діалогу молоді двох сусідніх та дружніх країн. Можу відмітити, що даний виступ пані Беати, свідчить теж про регіоналізацію політики в Європі в контексті пошуку нових можливостей для захисту своїх інтересів.

 

Окрім цього, я скористався нагодою і задав питання пані Беаті щодо ситуації з великими чергами на українсько-польському кордоні та неймовірних маніпуляціях з метою отримання візи в дипломатичних установах Польщі. Високопосадовець відповіла, що ці питання будуть підніматись на зустрічі з паном Гройсманом, а також, що Польща й надалі буде основним адвокатом України у питаннях наданні безвізового режиму. Як це буде насправді – покаже час. Проте закликаю його не марнувати, та використовувати інструменти демократії задля вирішення тих чи інших питань – шляхом звернень, запитів, петицій тощо.

 

 

З своєї сторони рекомендую учасникам програми «Молодь змінить України» та майбутнім членам нашої мережі – брати участь у подібних подіях з метою особистого розвитку, розширення контактів та гідного представлення української позиції на європейській та світовій аренах.

 

Тарас Репицький,

Голова правління «Інститут Суспільних Ініціатив»,
Член молодіжної ради при Посольстві США

Учасник програми «Молодь змінить Україну» - Австрія, 2016


20.09.2016