РОЗВИТОК ІТ-ПОТЕНЦІАЛУ ВІННИЦІ ТА УКРАЇНИ ІЗ IHUB

Покинувши будівлю муніципалітету, ми попрямували до приміщення неподалік, що має назву IHUB Vinnytsia. Тут на нас чекав директор Руслан Бурлаченко (Ruslan Itoss). iHUB був відкритий за рахунок фонду «Східна Європа», а також при підтримці Вінницької міської ради. Проект є державно-приватним партнерством. Основний інвестор – закордонний. iHUB намагається розвивати ІТ підприємництво через навчальні події, тренінги, майстер-класи. Здійснюється сприяння інноваціям і утриманню мізків тут, в Україні. В iHUBі є івент-зона. Створені умови для підприємців, які не хочуть орендувати офіс на початку розвитку бізнес-ідеї. iHUB надає зв'язки. Основний акцент iHUB – стартапи. Вінниця – на 6 місці за версією інтернет видання DOW в рейтингу стартапів серед українських міст, поступаючись лише містам-мільйонникам. 

 

iHUB є мережею закладів, що запрошує експертів з різних міст України, Молдови та Грузії. Якщо ти – член iHUB та маєш картку резидента, то ти також володієш можливістю безкоштовно відвідувати iHUB і в інших містах. 

 

Гроші, які дає інвестор, використовуються ефективно та без корупції. Зроблено внутрішній ремонт. Також від Міськради освоєно грант на оновлення фасаду. 

 

Запитів від міськради на розробку програмного забезпечення поки не було. Вона своїми силами вирішує дані потреби. Але іноді муніципалітет все ж виступає посередником або учасником проектів з ІТ. 

 

До появи iHUB в Вінниці проводилось лише 2 хакатони на тему Смартсіті, на які однак приїжджали фахівці з Microsoft та IBM. Але це було давно. Тому iHUB залучає різних людей, спікерів для популяризації ІТ. Команда iHUB вже самотужки проводила хакатони, креативні вік-енди. Це – конкурси ідей, на яких були присутні молоді інженери та потенційні інвестори. Організовано також стартап-крештест. Це своєрідна репетиція презентації проекту стартапу до показу перед інвестором. Організовувалися стартап-конференції. 

 

 

Серед реалізованих проектів, або тих, у яких iHUB брав участь є EGAP challenge. Ціль заходу – оптимізація надання державних сервісів методами ІТ. Було відібрано 5 претендентів. Вони пройшли інкубаційний період. Незабаром – презентація ідей інвесторам. Приклади ідей: вирішення проблем з транслітерацією назв міст, карта кількості споживання ресурсів будинками, проект електронного архіву. Дані рішення передбачені не лише для Вінниці. До прикладу, електронним архівом зацікавилися Одеса та Харків. Також були проекти TONA – аналог УБЕР для вантажних перевезень. Tap4parking – бронювання паркомісць онлайн та інші.

 

Загалом результатом роботи iHUB в Вінниці є: 65 заходів, 1500 відвідувачів, 44 місця роботи і навчання, 1200 людей у спільноті, 200 м2.

 

Отже, що таке IHUB Vinnytsia? Це платформа для творчого розвитку і професійної реалізації ІТ-шників. "Моя особиста ціль", – за словами Руслана, – "зібрати ІТ експертів для розвитку Вінниці". Хочеться йому побажати лише успіху та натхнення!

 

 

Alex IvanovRoman MelnykVolodya AntkivKateryna ShabatkoOlga KovalskaNataliya Korobenko, Anastasia Boyko, Inna Sandiuk, Svitlana YarovaVictor Artemenko, Vasyl Dunets, Pavlo SyrvatkaIryna Kupchuk,Bohdan Hawrylyshyn Charitable Foundation, Асоціація учасників програми "Молодь змінить Україну" Ruslan Itoss, Yurii Levchenko


14.09.2016