РЕНЕСАНС МІСТ: ВІННИЦЯ

Другим містом в межах проекту Асоціації «Ренесанс міст» стала Вінниця, куди учасники «Молодь змінить Україну» заїхали цими вихідними, щоб протягом двох днів вивчати, як там усе влаштовано. Було успішно проведено 9 зустрічей з найбільш особливими інституціями столиці Поділля. Програма об’єднала усе найкраще і найцікавіше, що можна було відшукати для переймання досвіду у Вінниці, з чим дуже допомогли місцеві учасники, які, власне, і домовилися про візити.

 

symvol-mista

 

????????????????????????????????????Програму «Ренесанс міст: Вінниця» можна розділити на такі блоки:

 

Міська влада: відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» – контактний центр міської влади щодо усіх питань;

 

ІТ-департамент міста, де були презентовані такі напрацювання, як електронна черга в лікарні/дитсадку, е-кабінет тощо;

 

tramvajПрозорий офіс –щоправда, він був закритий у суботу, але через те, що він повністю скляний, ми побачили його наскрізь;

 

Департамент економіки і інвестицій міської ради – заслухали інвестиційний звіт по Вінниці, розроблений консалтинговою компанією, а також переконалися, що Вінниця реально зростає;

 

Трамвайне депо і міський транспорт – дізналися історію трамваїв Вінниці та план розвитку depo-tramvajвсього міського транспорту, а особливо електричного.

Реабілітаційний центр «Гармонія» – вразив рідкісним інклюзивним підходом держави та міста (адже це неприватні кошті) до інтеграції  осіб з інвалідністю у суспільство через лікування, підтримку, що відбувається на базі цього центру.

 

Культура, бренд та місто: Клуб 211 (комунікаційно-креативний майданчик міста), Codafest, онлайн-медіа Veжа – дізналися, що очікує в культурному reabilitatsijnyj-tsentr-garmoniyaплані на Вінницю цієї осені і найближчими роками, познайомилися з потужними людьми, які творять бренд та культуру міста вже і тут.

 

Громадський сектор: ГО “Центр регіонального розвитку» (просування Вінничини як туристичної принади, ремонт історичних споруд тощо), де нас зустріла наша учасниця Олеся Царук. Йшлося про те, як залучити сотні тисяч євро грантової допомоги на ремонт історичних будівель, створення путівників, туристичних стратегій та залучення еко-туристів у  Вінничину;

 

ihubГО «Спілка молодіжних організацій Вінничини» – робота із студентами, молоддю та купа інших проектів, які активізують молодіжний громадський сектор міста;

 

ГО «Україна-Польща-Німеччина» – залучення європейського досвіду у Вінничину;
правозахисна ГО «Джерело надії» – розповіли про те, як допомогли внутрішньо-переміщеним особам відкрити 160 мікро-біdzherelo-nadiyiзнесів, і поділилися багатьма іншими проектами.

 

Креативний бізнес – iHUВ Вінниця – створення та підтримка місцевої ІТ-екосистеми;


Музей-магазин та кафе “Панъ Заваркінъ та синъ” – тут просто треба бути!

 

Поїздка вдалася на славу! Таке враження, що побували за кордоном – візити дуже цікаві, насичені та теплі.

kafe-zavarkin-ta-syn

Це ще раз підтверджує гіпотезу «Ренесансу міст» – що нам усім потрібно вивчати не лише Європу, але й Україну. Те ж саме стосується подорожей J Україна велика і красива – і наша внутрішня енергія+синергія можуть дати достатньо сили і ресурсів для справжнього ренесансу не лише міст, але і держави!

 

Особлива подяка: Інні Сандюк, Світлані Яровій, Олесі Царук та Світлані Пустовіт, які невтомно трудилися, щоби домовитися з усіма організаціями, які зустрілися з нами УВАГА: на вихідних!

 

Роман Мельник


13.09.2016