УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА РАДА ОБМІНІВ МОЛОДІ ОБРАЛА ПЕРЕМОЖЦІВ!

img_4951-small

 

7 вересня цього року відбулося засідання Українсько-Польської ради обмінів молоді, в перебігу якого було презентовано результати відбору проектів та обрано переможців безпрецедентного конкурсу в Україні, проведеного за співпраці двох держав.

 

Незважаючи на швидку інформаційну кампанію та короткі терміни подачі заявок і з української, і з польської сторін інтерес до програми був надзвичайно високим – надійшло більше 350 проектних заявок!

 

Обидві сторони відзначили, що найбільш популярними пріоритетами проектів серед п’яти, визначених радою на 2016 рік, стали зміцнення міжкультурного діалогу та пошук шляхів для порозуміннящодо спільного минулого.

 

Серед найчастіших причин відмови: невідповідність термінів виконання проекту, порушення вимог щодо неприбуткового статусу організації, численні технічні помилки в оформленні заявок. Важливим елементом, який мав ключову роль у прийнятті рішення щодо проектів, було врахування залучення молоді на всіх етапах проекту – від ідеї і до реалізації.

 

Очікується, що програма українсько-польських обмінів продовжиться й наступного року. Новий конкурс проектів буде оголошено після зустрічі Українсько-Польської ради в першому кварталі 2017 року, коли буде обрано та затверджено оновлені річні пріоритети програми обмінів та підбито підсумки роботи з реалізації проектів цьогорічних організацій-переможців.

 

Результати відбору проектів-переможців в Україні та проектів-переможців у Польщіопубліковано, фінансування відбуватиметься через Міністерство молоді та спорту та Фундацію розвитку системи освіти відповідно.

 

До складу Ради входять:

 

Українська сторона:

  • Олександр Ярема – заступник Міністра молоді та спорту;
  • Олена Бекреньова – директор благодійного фонду Богдана Гаврилишина;
  • Анатолій Матвієнко – народний депутат України

Польська сторона:

  • Мажена Драб – заступник Міністра освіти, головуюча ради;
  • Марчін Пшидач – заступник директора бюро закордонних справ в адміністрації Президента Республіки Польща;
  • Мажена Махалек – депутат сейму Республіки Польща;
  • Павел Пошитек – генеральний директор Фонду розвитку системи освіти.

 

 

 

 

 

Текст: Олена Бекреньова

 

Фото: Piotr Apolinarski


12.09.2016