ЗМІНЮВАТИ КРАЇНУ ТРЕБА ЧЕРЕЗ СІЛЬСЬКУ МОЛОДЬ

Проект «Активна молодь – успішна громада»

 

Правду говорять, що труднощі відкривають нові обрії та можливості. Навіть, якщо ти громадський діяч з Донецька!)) Два роки тому через військові дії та окупантські переслідування я мала покинути своє рідне місто та розпочинати життя з початку. І я дякую Господу, що на моєму життєвому шляху опинились активісти Фонду Богдана Гаврилишина, які підтримали мене в важку мить та допомогли поновити віру в себе та єдність нашої країни!

 

 

Завдяки Фонду Богдана Гаврилишина та Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ волонтери нашої громадської організації Центр досліджень європейської єдності (Центр єдності) реалізували проект «Активна молодь – успішна громада».

 

Територіально проект відбувся у селах Талалаївка та Безуглівка Ніжинського району, а також Дорогинка та БакаївкаІчнянського району Чернігівської області для учнів 6 – 11 класів шкіл зазначених сіл. Однак, завершальна його частина, дводенний тренінг та конкурс соціальних проектів, було проведено в Оздоровчій Оселі Фонду Богдана Гаврилишина у селі Кошани Козелецького району Чернігівської області.

 

На тренінгу учасники отримали знання з питань прав людини, самоврядування, децентралізації, політичної освіти, а також можливостей для розвитку їхніх сіл. Розкриття кожної теми було представлене не лише теоретичними знаннями, але й практичними завданнями і конкурсами, що сприяло як розуміннюотриманої інформації, так і налагодженню комунікаційних навичок учасників. Крім того, з ними було обговорено такі важливі для суспільства теми, як толерантність, патріотизм, ведення діалогу та вирішення суспільних конфліктів мирним шляхом.

 

 

Найцікавішим, на мій погляд, була презентація проектних пропозицій учасників, які вирішують конкретну соціальну проблему села. Діти пропонували проекти стосовно екології, благоустрою та культурного розвитку своїх сіл. Усі пропозиції отримали підтримку експертів та корисні поради у реалізації проектів, а найкращі отримали символічну грошову підтримку. Тому, проект на цьому не закінчується, і знайде продовження у нових соціальних проектах.

 

   

 

Найбільш активні учасники тренінгу були запрошені безкоштовно взяти участь у Школі політичного лідерства Міжнародного Республіканського Інституту (США), серед яких учениці Талалаївської школи Ніжинського району Вікторія Музика та Руслана Сідень, а також Іван Поляков, Дмитро Штипа, Володимир Носенко та Андрій Бойко Безуглівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ічнянської районної ради.

 

 

Я щиро дякую усім, хто допоміг реалізувати цей проект і хто підтримує нас у його продовженні по інших селах та областях! Цей проект надав можливість сільській молоді впевнитись, що вони теж можуть працювати над ефективними змінами у своїх громадах та нашій країні; що вони можуть прожити цікаве та успішне життя як у місті, так і в селі; формувати громадську думку та стати якісними депутатами місцевих рад. А я переконалась в тому, що змінювати країну та її майбутнє треба саме через молодь, і саме сільську молодь. Тут я хочу зауважити, що сільська молодь через нерівність можливостей для неформальної освіти та громадського руху, коли отримує ці можливості, хапається за них руками та ногами, аби змінити життя навколо себе на краще! Міська ж молодь, як не прикро, думає більше про можливості змінити тільки власне життя, але не країни. Та усі разом, об’єднавши зусилля, ми зможемо зробити Україну настільки ефективною, що до сюди буде приїжджати молодь з інших країн, щоб переймати досвід. Подібно до того, як приїжджають нині учасники програми «Молодь змінить Україну» до Австрії, Швеції, Німеччини, Норвегії, Швейцарії і Польщі, аби дізнатись рецепт тамтешнього успіху. )) 

 

Лоліта Демченко,

керівник проекту «Активна молодь – успішна громада»,

учасниця програми «Молодь змінить Україну»


09.09.2016