Ровесники незалежності України
За 25 років у незалежній Україні виросло нове покоління громадян, хоч іще молоде (як-не-як всього 25!), але вже загартоване буремними подіями, нестійкою економікою та новими викликами. Ровесники незалежності успішні й амбітні, відкриті до нових ідей та змін,готові жити і працювати задля процвітання своєї держави, писати її історію з чистої сторінки, не озираючись на залишки радянського минулого. 25-літні Світлана Ярова, Володимир Антків, Жан Беленюк, Анна Заячківська, Аліна Махиня, Злата Симоненко, Роман Мельник та Аліна Бугар відповіли на питання журналу “РАЗОМ”:
-
Чи пов’язуєте з тим, що Ви одноліток незалежності України, якісь Ваші особистісні риси характеру?
-
Яким (якою) бачите себе і Україну через 25 років?
-
Що таке, по-вашому, успіх?
Їхні відповіді переконують: сучасне поколінням української молоді не ”втрачене”: воно не байдуже, здатне руйнувати стереотипи минулого, мислити прогресивно, не підкорюючись суперечливому впливу сильних світу цього. Читайте і судіть самі…
Аліна Махиня – борчиня вільного стилю, неодноразова призерка, зокрема й “золота”, чемпіонатів Європи та світу (Токіо 2012, Будапешт 2013, Тбілісі 2013, Баку 2015).
- Мені пощастило народитися в Україні, яку я дуже люблю, та ще й в один рік з її незалежністю. Як і моя країна, вмію – і навіть люблю! – долати труднощі.
- Бачу Україну серед найбільш успішних країн Європи, а себе – молодою бабусею, яка прищеплює внукам любов до спорту.
- Успіх - це, як на мене, реалізація плодів своєї праці. Він приходить лише до тих, хто багато працює, і любить те, чим займається.
Анна Заячківська (12 грудня 1991) – володарка титулу “Міс Україна 2013”, модель, авторка поезії та виконавиця власних пісень, актриса, художник-іконописець та громадський діяч; активна учасниця Євромайдану, член Медичної сотні.
- Маю характер бійця, а мої віра та духовні цінності ведуть мене вперед до відчуття особистої незалежності та самореалізації. Як і мої ровесники, стараюся мислити більш оновлено, креативно, безстрашно!
- Зміни на краще відбудуться в Україні не сьогодні і не завтра, але за 25 років, вірю, вони неодмінно стануться! Щоправда, для цього потрібно наполегливо втілювати в життя наші добрі ідеї, вчитися конкретики, відповідальності та гідності! Ми не “під паном” більше! Ми вільні творити та будувати нашу незалежну державу Україну!
- Успіх - це задоволення реалізацією власного потенціалу! Успішною та щасливою людиною, як на мене, може бути та, що творить добро і працює на славу Божу.
Жан Беленюк (24 січня 1991) – заслужений майстер спорту України, багаторазовий призер, зокрема і “золотий”, чемпіонатів Європи та світу з греко-римської боротьби.
- Я ріс у дещо інших умовах, ніж більшість моїх ровесників в Україні, тому не знаю, чи вплинуло на мене те, що я народився у рік проголошення Незалежності. Хоча мій батько (вінзагинув під час військового перевороту в своїй країні) родом з Руанди, і лише мама – українка, проте я завжди теж вважав і вважаю себе українцем!
- Головне зараз не дати розірвати Україну на шматки, а далі, сподіваюся, все у нас і у моєму житті буде добре.
- Успіх – це коли все складається краще, ніж планував!
Антків Володимир (31.07.1991) – голова громадської організації “Центр інтелектуального та громадського розвитку” (Київ); співзасновник громадської організації “Файне місто” (Тернопіль); учасник програми Фонду Б. Гаврилишина “Молодь змінить Україну”; економіст та урбаніст.
- Моє покоління постійно стикалося з новими викликами у країні ( йшли до школи - в Україні зміна влади і валюти, випускалися з неї – криза 2008-2009 року, прийшов час завершувати навчання – Революція Гідності, зміна влади), що водночас реформувалася та де відкривалися нові можливості. Нас, молодих, об’єднує прагнення змін та бажання жити у процвітаючій країні, в якій не буде корупції, політичних чвар, яку не покидатиме молодь.
- Ще через 25 років ми станемо успішною країною з сильним громадянським суспільством, сильною економікою та потужним геополітичним гравцем світу. Себе через 25 років бачу щасливою людиною, громадянином сильної України, гордим, що живу тут.
- Успіх - це постійний розвиток, зміни на краще того, що тебе оточує і тих, на кого спрямована твоя праця.
Світлана Ярова (3 червня 1991) – наймолодший депутат Вінницької міської ради, секретар комісії з питань бюджету, інвестицій та соціально-економічного розвитку; директор благодійного фонду «Талант-інвест»; учасниця асоціації «Молодь змінить Україну» БФ Богдана Гаврилишина.
- Змалку пишалась тим, що я ровесниця незалежності України. Вона у мене в крові, тому всі рішення в житті я приймаю, не зважаючи на нав’язані думки чи соціальні стереотипи. Я самостійно вступила в кращу юридичну академію, самостійно влаштувалась на роботу в органи державної влади та стала депутатом Вінницької міської ради.
- Мені 50, я топ-менеджер успішної в Україні компанії. Маю двоє прекрасних дітей, коханого чоловіка, одного внука та здорових батьків; будиночок за містом і лабрадора кремового кольору. Я багато подорожую, переймаю досвід кращих країн світу та сприяю його імплементації в рідній Україні. Займаюсь громадською діяльністю, розповідаю 25-річним мрійникам, як моє покоління свого часу змінювало Україну. За 25 років Україна буде на рівні сучасних розвинених країн світу, адже сьогодні все тільки починається: формуються нові погляди, приймаються креативні рішення, відкриваються нові можливості.
- Успіх - поняття дуже суб’єктивне. Те, що мене публікують у Вашому журналі, – це вже успіх.
Злата Симоненко (17 січня 1992) працює в “Самопомічі”, виконавчий директор юридичної компанії, під час роботи у Верховній Раді брала участь у розробці ряду законів, зокрема про нову поліцію, антикорупційне бюро та інші.
- Ми, 25-річні, перше покоління незалежної України, яке виросло в період руйнування радянських стереотипів та соціально-економічної трансформації країни, що, безперечно, позначилося на нашій свідомості. Ми навчилися знаходити мотивацію в різних сферах життя незалежно від умов. Переконана, що це сформувало наш характер та дало усвідомлення того, що ніхто, окрім нас самих, не зможе змінити нашу країну.
- У свої 50 років бачу себе активним лідером у суспільстві, який має не тільки знання, а й досвід та успіх у своїй діяльності, що змінила життя людей на краще. Україна ж за 25 років стане дійсно правовою, демократичною, багатою державою зі стабільною економікою – країною для людей.
- Моя формула успіху: робити те, що любиш, та роботи це з усіх сил. Досягнути його можна, ставши «двигуном, а не гвинтом у великому механізмі», робота якого приносить позитивний результат.
Роман Мельник – Координатор програми “Молодь змінить Україну” Фонду Богдана Гаврилишина.
- Можу зізнатися, що це моя з основних ідентичностей. Моя бабуся постійно на це звертала увагу, що я не так просто народився за 6 днів до проголошення незалежності, і що саме я і такі ж молоді як я мають змінити Україну. Я виріс із вірою і гірким розумінням, що лише нове молоде покоління зможе збудувати нову справжню успішну Україну, ту країну, за яку вмирали покоління українців. Усвідомлення того, що я ровесник України вселило у мені відповідальність за долю держави і нації, і мій патріотизм зростав разом із становленням України.
- Через 25 років я бачу себе успішним державним керівником в Україні, із великим багажем успішних прикладів трансформування України у потужну стійку світову державу. Україну через 25 років я бачу країною творчих та успішних людей, ефективних державних механізмів та максимально збереженої і примноженої біосфери. Це буде країна, яка надихатиме інші держави на такі ж трансфорації, на боротьбу за чисте довкілля і справедливу державу. Крізь призму майбутніх 25 років я не бачу Україну у якомусь із блоків чи союзів, а радше навпаки – я бачу Україну як неформальний центр світу, який задаватиме тренди розвитку іншим країнам; я бачу нашу державу і народ як успішний приклад протиставлення негативним явищам глобалізації у плані нищення природи, зникнення самобутності культур, тощо. Україна зможе показати цілком продуктивний альтернативний шлях. І ми зараз його торуємо.
- Успіх – це розкрити таланти та зреалізувати їх на благо якомога більшої кількості людей, залишившись при цьому щасливим та вірним Богу і власним цінностям.
Аліна Бугар – політолог-міжнародник, заснувала ініціативу пов’язану з дипломатичним протоколом та етикетом “Art of Protocol”, брала участь у Канадсько-Українській Парламентській Програмі,була делегатом від України на міжнародному молодіжному форумі ЮНЕСКО.
- Ми народилися в період значних трансформацій і вони знайшли своє відображення в новій політичній культурі й менталітеті нового покоління. У нас з’явилося більше можливостей, ми були вихованні з розумінням того, що майбутнє держави в наших руках. Чимало моїх ровесників і друзів зараз активно включені у зміни в державі. Це люди з хорошою освітою і патріотизмом, досвідом роботи чи навчання в інших країнах світу. Наше покоління має унікальні шанси і умови для особистого розвитку та розвитку нашої держави. Ми багато подорожуємо, навчаємось, бачимо приклади ефективних країн, що надихає нас на якісні зміни в Україні.
- Бачу Україну самодостатньою, ефективною державою. Але для цього ми всі маємо багато працювати. Кожен у своїй сфері може робити свій внесок. Державу врятує нова політична еліта, критична маса людей порядних, компетентних та патріотичних, з правильними цінностями та візією. Себе ж, за 25 років, бачу професійним дипломатом. Справжнім адвокатом своєї держави на міжнародній арені.
- Певно, я б погодилася із визначенням успіху, яке дає в своїй книжці “Lean In” Шерил Сендберг. Вона пише, що успіх – це зробити найліпший вибір із можливих і прийняти його. Також додам, що для мене успіх – знайти те, що ти любиш, постійно розвиватися особистісно і при цьому бути корисною суспільству, свої державі. Успіх і велике щастя – сміливо мріяти та не боятися діяти.
22.08.2016