Ровесники незалежності України

За 25 років у незалежній Україні виросло  нове  покоління громадян, хоч іще молоде (як-не-як всього 25!), але вже  загартоване буремними подіями, нестійкою економікою та новими викликами. Ровесники незалежності  успішні й  амбітні,   відкриті до нових ідей та змін,готові  жити  і  працювати  задля процвітання своєї держави, писати її історію з чистої сторінки, не озираючись на залишки  радянського  минулого.  25-літні Світлана Ярова, Володимир Антків, Жан Беленюк, Анна Заячківська, Аліна Махиня, Злата Симоненко, Роман Мельник та Аліна Бугар  відповіли  на   питання  журналу “РАЗОМ”:

 

 1. Чи  пов’язуєте  з тим, що Ви одноліток  незалежності  України,  якісь Ваші  особистісні риси характеру?
 2. Яким (якою) бачите себе і Україну через 25 років?
 3. Що таке, по-вашому, успіх?

Їхні відповіді переконують: сучасне поколінням української молоді не ”втрачене”: воно не байдуже, здатне руйнувати стереотипи минулого, мислити прогресивно, не підкорюючись суперечливому впливу сильних світу цього. Читайте і судіть самі…

 

аліна махиня1

 

Аліна Махиня –  борчиня  вільного  стилю, неодноразова призерка, зокрема й “золота”, чемпіонатів  Європи  та  світу (Токіо 2012, Будапешт 2013, Тбілісі 2013, Баку 2015).

 

 1. Мені  пощастило  народитися  в  Україні, яку я дуже люблю, та  ще  й  в один рік з її незалежністю. Як і моя країна, вмію – і навіть люблю! – долати труднощі.
 2. Бачу Україну серед найбільш успішних країн Європи, ­ а себе – ­ молодою бабусею, яка прищеплює внукам любов до спорту.
 3. Успіх -­ це, як на мене, реалізація плодів своєї праці. Він приходить лише до тих, хто багато працює, і любить те, чим займається.

 

заячківська анна1

 

Анна Заячківська (12 грудня 1991) – володарка  титулу  “Міс  Україна  2013”,  модель,  авторка  поезії  та  виконавиця  власних пісень, актриса, художник-­іконописець та громадський діяч;­  активна учасниця Євромайдану, член Медичної сотні.

 

 1. Маю характер бійця, а мої віра та духовні цінності ведуть мене вперед до відчуття особистої незалежності  та  самореалізації. Як і мої ровесники, стараюся  мислити більш оновлено, креативно, безстрашно!
 2. Зміни на краще відбудуться в Україні не сьогодні  і не завтра, але за 25 років, вірю, вони неодмінно стануться! Щоправда, для цього потрібно наполегливо втілювати в життя наші добрі ідеї, вчитися конкретики,  відповідальності  та  гідності!  Ми  не  “під  паном”  більше!  Ми  вільні творити та будувати нашу незалежну державу Україну!
 3. Успіх -­  це задоволення  реалізацією  власного  потенціалу!  Успішною та щасливою людиною, як на мене, може бути та, що творить  добро і працює на славу Божу.

 

жан беленюк1

 

Жан Беленюк (24 січня 1991) –  заслужений  майстер  спорту  України,  багаторазовий призер, зокрема і “золотий”, чемпіонатів Європи та світу з  греко-­римської боротьби.

 

 1. Я  ріс  у дещо  інших  умовах,  ніж  більшість моїх ровесників в  Україні,  тому  не  знаю,  чи вплинуло на мене те, що я народився у рік проголошення Незалежності. Хоча мій батько (вінзагинув під час військового перевороту в своїй країні) родом з Руанди, і лише мама – українка, проте я завжди теж вважав і вважаю себе українцем!
 2. Головне зараз не дати розірвати Україну на шматки, а далі, сподіваюся, все у нас і у  моєму житті буде добре.
 3. Успіх –  це коли все складається краще, ніж планував!

 

Володимир_антків2

 

Антків Володимир (31.07.1991) – голова  громадської  організації  “Центр  інтелектуального  та  громадського розвитку” (Київ);  співзасновник  громадської  організації  “Файне  місто” (Тернопіль); учасник  програми  Фонду  Б. Гаврилишина  “Молодь  змінить  Україну”; економіст  та урбаніст.

 

 1. Моє  покоління  постійно  стикалося  з  новими  викликами у країні ( йшли  до  школи -­  в Україні  зміна влади і валюти, випускалися з неї – ­ криза 2008­-2009 року, прийшов час  завершувати  навчання – Революція  Гідності,  зміна  влади),  що водночас  реформувалася та де відкривалися нові можливості. Нас, молодих, об’єднує   прагнення  змін  та бажання жити  у  процвітаючій  країні,  в  якій не буде корупції, політичних  чвар, яку не покидатиме молодь.
 2. Ще через 25 років  ми  станемо  успішною  країною  з  сильним громадянським  суспільством,  сильною економікою та потужним геополітичним гравцем світу. Себе через 25 років бачу щасливою людиною, громадянином сильної України, гордим, що живу тут.
 3.  Успіх -­  це  постійний  розвиток,  зміни  на  краще  того,  що  тебе  оточує  і  тих,  на  кого спрямована твоя праця.

 

світлана_ярова1

 

Світлана Ярова (3 червня 1991) – наймолодший  депутат  Вінницької  міської  ради,  секретар  комісії  з  питань  бюджету, інвестицій та соціально-­економічного розвитку; директор благодійного фонду «Талант-інвест»;   учасниця  асоціації  «Молодь  змінить  Україну»  БФ Богдана Гаврилишина.

 

 1. Змалку пишалась тим, що я ровесниця незалежності України. Вона у мене в крові, тому всі  рішення  в  житті  я  приймаю,   не зважаючи на нав’язані  думки  чи  соціальні  стереотипи.  Я  самостійно  вступила  в  кращу юридичну  академію,  самостійно  влаштувалась  на  роботу  в  органи  державної влади та стала депутатом Вінницької міської ради.
 2. Мені 50, я топ-менеджер успішної в Україні компанії. Маю двоє прекрасних дітей, коханого  чоловіка,  одного  внука та  здорових  батьків;  будиночок  за  містом  і лабрадора кремового кольору. Я багато подорожую, переймаю досвід кращих країн  світу  та  сприяю  його  імплементації  в  рідній  Україні.  Займаюсь громадською  діяльністю,  розповідаю  25-­річним  мрійникам,  як  моє  покоління свого часу змінювало Україну. За  25  років Україна  буде  на  рівні  сучасних  розвинених  країн  світу, адже сьогодні все тільки починається: формуються нові погляди, приймаються креативні рішення, відкриваються нові можливості.
 3. Успіх -­ поняття дуже суб’єктивне. Те, що мене публікують у Вашому журналі, –  це вже успіх.

 

злата_симоненко

 

Злата Симоненко (17 січня 1992) працює  в “Самопомічі”,  виконавчий  директор юридичної компанії, під час роботи у Верховній Раді брала участь у розробці ряду законів, зокрема про нову поліцію, антикорупційне бюро та інші.

 

 1. Ми, 25-річні, перше  покоління  незалежної  України,  яке  виросло  в  період  руйнування радянських  стереотипів  та  соціально-­економічної  трансформації країни,   що, безперечно,  позначилося  на  нашій  свідомості.  Ми  навчилися  знаходити  мотивацію  в різних  сферах  життя  незалежно  від  умов.  Переконана,  що  це  сформувало  наш характер та дало усвідомлення того, що ніхто, окрім нас самих,  не зможе змінити нашу країну.
 2. У свої 50 років бачу себе активним лідером у суспільстві, який має не тільки знання, а й досвід та успіх у своїй діяльності, що змінила життя людей на  краще. Україна ж за 25  років стане  дійсно  правовою,  демократичною, багатою державою зі стабільною економікою – країною для людей.
 3. Моя формула успіху: робити те, що любиш, та роботи це з усіх сил. Досягнути його можна,  ставши  «двигуном,  а  не  гвинтом  у  великому  механізмі»,  робота якого приносить позитивний результат.

 

Роман Мельник

 

Роман Мельник – Координатор програми “Молодь змінить Україну” Фонду Богдана Гаврилишина.

 

 1. Можу зізнатися, що це моя з основних ідентичностей. Моя бабуся постійно на це звертала увагу, що я не так просто народився за 6 днів до проголошення незалежності, і що саме я і такі ж молоді як я мають змінити Україну. Я виріс із вірою і гірким розумінням, що лише нове молоде покоління зможе збудувати нову справжню успішну Україну, ту країну, за яку вмирали покоління українців.  Усвідомлення того, що я ровесник України вселило у мені відповідальність за долю держави і нації, і мій патріотизм зростав разом із становленням України.
 2. Через 25 років я бачу себе успішним державним керівником в Україні, із великим багажем успішних прикладів трансформування України у потужну стійку світову державу. Україну через 25 років я бачу країною творчих та успішних людей, ефективних державних механізмів та максимально збереженої і примноженої біосфери. Це буде країна, яка надихатиме інші держави на такі ж трансфорації, на боротьбу за чисте довкілля і справедливу державу. Крізь призму майбутніх 25 років я не бачу Україну у якомусь із блоків чи союзів, а радше навпаки – я бачу Україну як неформальний центр світу, який задаватиме тренди розвитку іншим країнам; я бачу нашу державу і народ як успішний приклад протиставлення негативним явищам глобалізації у плані нищення природи, зникнення самобутності культур, тощо. Україна зможе показати цілком продуктивний альтернативний шлях. І ми зараз його торуємо.
 3. Успіх – це розкрити таланти та зреалізувати їх на благо якомога більшої кількості людей, залишившись при цьому щасливим та вірним Богу і власним цінностям.

 

аліна бугар

 

Аліна Бугар – політолог-міжнародник, заснувала ініціативу пов’язану з дипломатичним протоколом та етикетом “Art of Protocol”, брала участь у Канадсько-Українській Парламентській Програмі,була делегатом від України на міжнародному молодіжному форумі ЮНЕСКО.

 

 1. Ми народилися в період значних трансформацій і вони знайшли своє відображення в новій політичній культурі й менталітеті нового покоління. У нас з’явилося більше можливостей, ми були вихованні з розумінням того, що майбутнє держави в наших руках. Чимало моїх ровесників і друзів зараз активно включені у зміни в державі. Це люди з хорошою освітою і патріотизмом, досвідом роботи чи навчання в інших країнах світу. Наше покоління має унікальні шанси і умови для особистого розвитку та розвитку нашої держави. Ми багато подорожуємо, навчаємось, бачимо приклади ефективних країн, що надихає нас на якісні зміни в Україні.
 2. Бачу Україну самодостатньою, ефективною державою. Але для цього ми всі маємо багато працювати. Кожен у своїй сфері може робити свій внесок. Державу врятує нова політична еліта, критична маса людей порядних, компетентних та патріотичних, з правильними цінностями та візією. Себе ж, за 25 років, бачу професійним дипломатом. Справжнім адвокатом своєї держави на міжнародній арені.
 3. Певно, я б погодилася із визначенням успіху, яке дає в своїй книжці “Lean In” Шерил Сендберг. Вона пише, що успіх – це зробити найліпший вибір із можливих і прийняти його. Також додам, що для мене успіх – знайти те, що ти любиш, постійно розвиватися особистісно і при цьому бути корисною суспільству, свої державі. Успіх і велике щастя – сміливо мріяти та не боятися діяти.

 

http://razom.media


22.08.2016