«МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ» – STARTER ВАШОГО УСПІХУ!

13918862_1087750591295463_1207413661_o

 

Молодим українцям

 

Перший виклик, перша велика перемога, перше розуміння того, що неможливе є можливим… Саме цим для мене стала програма «Молодь змінить Україну».

 

13422249_633030373520678_6490988261169533478_oЧесно кажучи, на момент участі в програмі «Молодь змінить Україну» (далі – МЗУ) в мене і в думках не було того, щоб прагнути змінювати щось в українському суспільстві. Знаєте чому? Просто у 22 роки, навчаючись в академії, всотуючи знання, вислуховуючи «досвідчених» практиків, лекторів і просто оточуючих-реалістів про те, наскільки неможливим є боротися з системою, я не могла спіймати цю хвилю впевненості – я можу щось змінити. Але участь у програмі дала мені таке відчуття, силу духу на звершення, на усвідомлення необхідності починати із себе, зараз.

 

Кажуть, що подорожі змінюють світогляд, розвивають більше, ніж роки навчання.

 

Богдан Гаврилишин – мудрий, а не просто досвідчений українець, і став таким завдяки тому, що бачив світ різним, не тільки через призму України. Він зрозумів, що створення ґрунту для порівняння свого життя з життям громадян найрозвинутіших країн світу позитивно впливає на самовизначення людини. І це стало побічним, але важливим результатом програми, можливо, не для всіх, але для більшості випускників «школи» Богдан Гаврилишина.

 

Подорожувати – це неймовірно! А подорожувати з користю – ще краще!

 

13898687_1087752761295246_684116506_oВ мене багато емоцій щодо МЗУ, її користі та важливості для нашої молоді. Втім, не хочу переобтяжувати читача зайвим текстом. Скажу вам, молоді українці, наступне:

 

Саме ця програма відкриває молоді шлях до впевненості та реалізації їхніх позитивних амбіцій щодо ініціювання та сприяння позитивним змінам в країні і не тільки. Вона мотивує молодих людей до дій замість критики, вселяє в них віру в те, що навіть неможливого можна при бажанні досягти. Вона зрощує якісно нове покоління!  Все це стає для молоді потужним стартом їхньої активної життєвої позиції, розширює свідомість, сприйняття світу, себе, інших, країни, її влади та суспільства в цілому. Вона виводить молодь із зони комфорту та стереотипів, а тому, дозволяє відчувати, знати про інше, про краще і прагнути цього в нашій країні. Зокрема, так було зі мною після участі в програмі, і я впевнена, що подібні відчуття виникнуть і у вас!

 

МЗУ запускає молодь в активне небайдуже життя, переміщує їх в іншу реальність, на вищій рівень оцінювання речей та ситуацій. Вона є значно більшим за те, на що орієнтувався Богдан Дмитрович, створюючи її. Вона стала must do для активної молоді та свого роду індикатором в оцінці та визначенні професійності та вмотивованості молодої людини.

 

Можливо, ви засумніваєтесь, чи я не перебільшую. Впевнено відповім, що ні. Додам лише про практичні речі. Програма дозволяє сформувати різні навички: самоорганізації, лідерства, team building, комунікації, координації, менеджменту, роботи з ризиками тощо. Окрім того, вона стимулює використовувати іноземну мову та підвищувати рівень володіння нею, що є дуже необхідним у наш час.

 

13957366_1087753104628545_959205601_nНаразі з декількома іншими випускниками програми ми реалізовуємо важливий і необхідний сьогодні проект – освіта в сфері прав людини в Україні  (Human Rights Education initiative). Він включає в себе багато роботи, торкаючись змін на рівні держави: поправки до законів, часткова перебудова формальної освіти, переконання представників влади, залучення впливових організацій тощо. Скажу вам відверто, що я б ніколи не змогла набратися сміливості навіть подумати про те, що це може бути в моїх силах. Але ті амбіції, які зародилися ще під час участі в програмі, привели мене до впевненості, що я можу і більше того – маю змінювати країну на краще!

 

Тому, молоді українці, поставте перед собою цей виклик і, не відкладаючи на потім, попри будь-які але візьміть участь у програмі, навіть якщо вам здається, що ви в чомусь не дотягуєте. Просто повірте моєму досвіду. Якщо ви хочете приєднатися до кола професійних, зацікавлених, творчих, амбітних, цілеспрямованих молодих українців, збирайте команду однодумців, подавайтесь на програму, і ви побачите наскільки МЗУ змінить ваше життя!

 

Долучайтеся! Разом ми змінимо нашу Україну!

 

Бєдова Олена,

член Асоціації учасників МЗУ з 2014 року (за програмою вивчала досвід Австрії)


10.08.2016