ЧИ ЗНАЄТЕ, ЯК БУДЕ СНІДАТИ ПО-АВСТРІЙСЬКИ? – ШТРУДЕЛЮВАТИ :)

 

Ранкові сніданки тривають. Сьогоднішній австрійський розпочали дещо нетрадиційно - зі скап-зв’язку із Бельгією, де зараз знаходиться одна з учасниць програми Olga Olefirova. А взагалі Ольга живе у Відні і чудово обізнана з внутрішнім життям Австрії. Вона не раз допомагала цінними порадами Фонду і учасникам з організацією зустрічей.

 

 

Ольга наголосила на тому, що потрібно активно просувати імідж України в Європі. Групам учасників, наприклад, варто під час кожної зустрічі протягом п’ятиденних навчальних поїздок робити презентаційні ролики про нашу країну і більше фокусуватись на позитивних меседжах. Програш Україною референдуму щодо угоди про асоціацію з ЄС у Нідерландах великою мірою також можна пояснити через незнання української проблеми. Нас сприймають як потенційних біженців і не надто нам раді.


В Австрії Ольга порадила поглиблено вивчати демократію, механізми впливу громадян на рішення влади.

 

Протягом сніданку чимало говорили про систему соціального захисту, про екологічну культуру.


Не обійшли увагою і тамтешню освіту, яку би можна було взяти за взірець і для нас. 

 


Здивувало, що в Австрії дитина має в 10-річному віці зробити вибір, куди йтиме навчатись далі – в гімназію, щоб в подальшому отримати вищу освіту, чи в народну школу і до ПТУ. Але оскільки це важке рішення для малої дитини, то його за неї роблять батьки. 


Наприкінці зустрічі визначили наступні 5 тем для більш глибокого вивчення і домовились зустрітись на великому європейському пікніку, на який і вас запрошуємо.


21.07.2016