ІІІ ФОРУМ GLOBAL UKRAINIANS

DSC_1968

 

15-­16 липня 2016 року у Києві відбувся ІІІ Форум Global Ukrainians. Організатори Форуму – мережа молодих високоосвічених українських лідерів-­експатів, які мають міжнародний досвід та глобальне мислення. Форум Global Ukrainians створює комунікаційну платформу для українців із США, Канади, Австралії, Японії, країн ЄС, Азії, Африки та арабського світу. Ціллю Форуму є пошук синергії державних та громадських організацій та шляхів оптимізації інструментів просування інтересів України у світі.

 

ІІІ дводенний Форум зібрав близько 250 учасників, які стали свідками презентації інформаційної платформи Global Ukraine News, створеної у грудні 2015 року завдяки співпраці з українцями з різних країн світу. Під час Форуму було також оголошено про запуск пілотного проекту Global Ukraine Business Hub, спрямованого на просування українських брендів на глобальних ринках. За перший день Форуму були обговорені можливості глобальних українців у просуванні інтересів України у світі. Зокрема, Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України,­ Торговий представник України, наголосилa, що 50% успіху закордонних заходів -­ це робота діаспори. Окрім того, Роман Ващук (Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні) та Сільвен Ріголе (директор Французького Інституту, Посольство Франції) порадили Україні ставити наголос на власне майбутнє, активувати та залучати усі мережі та створювати глобальний світ. Сільвен Ріголе позначив глобальний світ, як світ, де не потрібні кордони. Global Ukrainians можуть створити його завдяки поширенню інформації, яку потребують іноземці.

 

DSC_1964

На відкритті як спікер виступила пані Олена Бекреньова, директор Фонду Богдана Гаврилишина. Вона  наголосила на можливості роботи з експатами задля розвитку людського капіталу України.

 

DSC_1861Ініціаторка та співзасновниця Форуму Віолета Москалу пояснила мотивацію учасників мережі наступним чином: “Ми не можемо зрадити тій надії, яку дала Революція Гідності, Україна має стати успішною країною щасливих людей. Реформи робляться не тільки в парламенті або в уряді, але також через створення нових інституцій та запуск необхідних спільних глобальних проектів як ті, які започаткувала наша мережа за перший рік своєї діяльності. Наші Global Ukrainians вміють ставити суспільний інтерес вище особистого, саме тому вони інвестують свій час, енeргію та особисті ресурси у створення потужної мережі задля просування інтересів України у світі.”

 

Другий день Форуму мав чотири панелі, присвячені пошукам джерел та векторів синергії громадських та державних ініціатив.

 

Ключові рішення дводенної роботи Форуму:

  1. В Україні з’явився новий суб’єкт зовнішньополітичної діяльності, глобальна платформа українських лідерів ­експатів Global Ukrainians, яка стає каталізатором успішної синергії громадських та державних ініціатив задля модернізації іміджу країни. Ця мережа активно діє в сферах інформації, бізнесу та культури, має успішні реалізовані проекти. Цей ресурс надзвичайно важливий, його не можна ігнорувати. Задля кращого просування інтересів України в світі також важливою є синергія зусиль державних та громадських ініціатив. Платформа Global Ukrainians бере на себе ініціативу стати синерджайзером.
  2. Мережа Global Ukrainians розробила концепцію стратегії розвитку народної дипломатії через системну співпрацю з українськими лідерами­ експатами. Є готові моделі для роботи задля більш системної та комплексної співпраці з українськими громадами світу у напрямах культурної та бізнес­дипломатії.
  3. Буде створена ініціативна група для розробки сайту з метою моніторингу діяльності МЗС в різних країнах задля виокремлення найкращих практик та алгоритмів роботи.
  4. Необхідно розробити нову концепцію співпраці МЗС з українцями за кордоном (громадяни України) та опрацювати пропозиції змін до законодавства у частині роботи громадських рад при посольствах і консульствах.
  5. Необхідно запровадити якісну соціологію щодо українців за кордоном.
  6. Необхідно налагодити механізми проходження практики в МЗС та у дипустановах, на основі прозорих конкурсів.
  7. Мережа Global Ukrainians – це глобальнa горизонтальна структура, яка може допомогти державі і тим, хто хоче здійснювати реформи, через ініціативність та здатність то самоорганізації.

Дана резолюція буде надана профільним міністерствам і відомствам разом зі стратегією розвитку народної дипломатії, яку розробили учасники мережі.

 

Global Ukrainians запрошують представників усіх державних інституцій та експертів громадського сектору долучитись до публічного обговорення даної стратегії надаючи свої доповнення та рекомендації до 10 вересня 2016 року (office@global­ukraine.org ).

 

Круглий стіл щодо обговорення стратегії подальшої спільної діяльності громадських та державних інституцій буде проведений у другій половині вересня 2016 року. Резолюція була прийнята 16 липня 2016 року одноголосно усіма учасниками ІIІ Форуму Global Ukrainians.

 

Окрему подяку хочемо висловити всім учасникам Асоціації програми “Молодь змінить Україну”, які брали участь у Форумі, і особливо Килині Бішер, яка допомогла з організацією Форуму.

 

Більше інформації читайте на сайті Global Ukraine


20.07.2016