ШВЕЙЦАРСЬКИЙ СНІДАНОК: ПРО ОСВІТУ, ПУНКТУАЛЬНІСТЬ І ЗАГУБЛЕНУ ШКАРПЕТКУ

 

Сьогодні за цікавою бесідою снідали в офісі фонду по-швейцарськи. Атмосфера встановилась тепла, невимушена. Учасники, які, до речі, прийшли поки що незмінною для сніданкових зустрічей кількістю – 10 чоловік, ностальгували за поїздкою.

 

Станіслав Середа розповів історію про швейцарську шкарпетку, яку потім згадували на жартівливий манер протягом всього спілкування. А історія така. Якось вони з групою помітили в Берні у парку шкарпетку, яка лежала на траві, а коли верталися пізніше тією ж дорогою, то побачили, що хтось вже повісив шкарпетку біля смітника. Не викинув, а саме турботливо вивісив чекати на свого господаря. Усі учасники сніданку зійшлися на думці, що це своєрідний тест на європейськість.

 

Чимало говорили про швейцарську систему освіти і про важливість якнайшвидших якісних реформ в освітній сфері в Україні. Daria Karkunova зізналася, що участь в МЗУ змінила її життя, а Швейцарія і досі її "переслідує". В країні вона вивчала систему професійно-технічної освіти, і її теперішня мета – зробити ПТУ якісними і популярними серед молоді в Україні. Дарія очолює ініціативну групу в Асоціації і проводить зустрічі з представниками бізнесу щодо співфінансування деяких агроучилищ.

 

 

В продовження теми освіти Анна Янова, яка щойно повернулась із навчання в Швеції, зазначила, що наші дипломи мало, що дають, і більше того, навіть «небезпечні для використання».

 

«Професійно-технічна освіта і механіко-електрична індустрія – це успіх Швейцарії», - зазначив Gleb Hodorovskyi. З усіх розвинутих країн Швейцарія має найбільш складний виробничий цикл у різних сферах, і не зловживає аутсорсом у Китай, і як результат: 80 млрд франків експорту механічної індустрії.

 

Згадали і «транспортні переваги» Швейцарії. Victor Artemenkoвисловив своє захоплення роботою тамтешньої залізниці, а ще тим, що представники мінтранспорту Швейцарії всіляко намагаються закохати людей у залізницю.

 

Артем Гуменюк додав про пунктуальність транспорту, людей та й загалом усієї країни і розповів історію про свого друга-швейцарця, який запропонував не поспішати заносити валізи до потягу, адже було ще багато часу – ціла хвилина і 45 секунд! Отак, кожна секунда часу в швейцарців розрахована заздалегідь.

 

Завершуючи спілкування, Anastasia Boyko запропонувала всім учасникам Асоціації повернутися до своїх рідних шкіл у вересні і розповісти школярам про свої історії успіху (Back to School Initiative). І це справді чудова ініціатива, тож, обов'язково приєднуйтесь, хто має натхнення!

 

 

Анастасія окрім іншого займається культурою поводження зі зброєю і громадянською обороною, і глибоко вивчала цю тему у Швейцарії. У своєму виступі вона поділилась цікавим спостереженням: представників поліції у Швейцарії відбирають, в першу чергу, за людськими якостями, а вже потім за фізичною підготовкою, пояснюючи це тим, що людину можна навчити стріляти, а от змінити її сутність дуже важко.

 

І насамкінець зустрічі слово тримав Костянтин Лябук, але мало що зміг додати, бо всі вже про все поговорили :). Зате він став ініціатором однієї з тем для подальшого обговорення - «форма державного устрою», попросивши директора фонду Олена Бекреньоваобов’язково собі це занотувати. ))

 

Дякуємо усім за позитивний настрій і цікаве спілкування і чекаємо всіх на великий європейський пікнік!


14.07.2016