Кількість чоловіків в Швеції перевищила кількість жінок

2-shvedy

 

Така ситуація склалася вперше від початку спостереження за демографічною ситуацією в цій країні в 1749 році і стала досить неочікуваною для соціологів, оскільки в північній Європі історично жінок було більше.

 

Кількісна перевага чоловіків була помічена в березні минулого року – представників сильної статі в той період стало на 277 більше. Втім сьогодні цей зсув значно більший – 12 тис. на користь чоловіків, і, як пише британська газета The Daily Mail, така тенденція продовжує зберігатись. Особливо відчутні кількісні зміни в групі тінейджерів 15-19 років, де на 108 хлопчиків припадає 100 дівчаток.

 

Якщо вірити статистиці, чоловіків в Швеції стає більше через те, що їхня тривалість життя майже зрівнялась із тривалістю життя жінок. Також на ситуацію значно впливає потік мігрантів з Близького Сходу та Північної Африки, де чоловіче населення переважає. До того ж, не останню роль відіграє той факт, що європейські жінки все частіше відмовляються від народження дітей на користь кар’єри.

 

Подібні зміни стались не лише в Швеції. На початку XX ст. соціологи виявили зростання в співвідношенні кількості чоловіків проти жінок у багатьох країнах Європи.

 

А от Україна, навпаки, знаходиться серед країн, де перевищує жіноче населення.
За матеріалами slavpeople.com


29.06.2016