Україна та Польща запускають амбітний проект з обміну молоддю

 

Про реалізацію нового амбітного проекту з обміну молоддю говорили минулого тижня на засіданні Українсько-Польської Ради обміну молоддю у Варшаві. З української сторони участь у засіданні взяли заступник Міністра молоді та спорту, голова української частини Олександр Ярема та директор Фонду Богдана Гаврилишина Олена Бекреньова.

 

«Добра і довгоочікувана новина – Українсько-Польська Рада обміну молоддю діє! – написав на своїй сторінці у фейсбуці посол України в Польщі Андрій Дещиця, який взяв участь у відкритті Ради 17 червня.

 

Ярема

Як повідомив в інтерв’ю Укрінформу заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема,  конкурс на проекти та програми для українських та польських молодіжних і освітніх організацій буде оголошено на початку липня. Ключовим моментом він назвав те, що участь у цих проектах українці і поляки братимуть у пропорції 50:50. Передбачено, що в кожному молодіжному проекті мають бути задіяні не менше 10 осіб (5 українців і 5 поляків), і він має тривати не менше 5 днів.

 

Пан Олександр зазначив, що спектр діяльності в межах реалізації проектів з обміну молоддю є широким: мистецькі, культурні, освітні, спортивні заходи тощо: “Йдеться про збільшення активності молоді в суспільному житті, залучення до обміну молоді з вразливих груп, поширення європейських цінностей, вивчення польського досвіду європейської та євроатлантичної співпраці”.

 

«Важливо, що проекти, представлені на конкурс, базуватимуться на принципах рівного партнерства та неформальної освіти, передбачатимуть активну участь молоді на всіх етапах проекту, управління молодіжними проектами, поширення та використання їхніх результатів», – зазначає Олена Бекреньова.

 

Українські організації,що подаватимуть проекти в межах програми обмінів, звертатимуться щодо отримання фінансової підтримки до Міністерства молоді та спорту України, а польські – до Фундації розвитку системи освіти, яка є партнером Міністерства освіти Польщі.

 

«Вже тривалий час 13321786_968787216563409_3921504842639004509_nспівпраця між Україною та Польщею досить плідно відбувається завдяки громадським ініціативам та за фінансової підтримки різноманітних фондів, зокрема фонду Богдана  Гаврилишина , – коментує Олена Бекреньова. – Втім, дуже добре, що було підписано таку міжурядову угоду саме на офіційному рівні. Це справді допоможе молоді краще комунікувати між собою, втілювати спільні проекти, зміцнить міжкультурний діалог дружніх країн, що, крім іншого, сприятиме розвитку України. Це особливо важливо тепер, коли світ стає глобальним і зникає поняття кордонів як таке».

 

(До речі, саме з Польщі розпочалась програма фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну», куди відправилась найперша група учасників переймати досвід працевлаштування. Відтоді – з 2013 року і по сьогодні вивчати досвід цієї країни з’їздило близько 80 чоловік (12 груп).

 

Конкурс на проекти та програми для українських та польських молодіжних і освітніх організацій триватиме до кінця липня цього року, а переможців буде визначено на початку вересня під час молодіжного економічного форумі в Криниці.

 

На реалізацію проектів українсько-польського обміну до кінця року Україна виділила 500 тис. грн, а Польща – 4 млн злотих (понад 1 млн дол). Утім, українська сторона розглядає можливість збільшення фінансування цього проекту з наступного року. У п’ятницю, 17 червня 2016 року, представники Українсько-Польської Ради обміну молоддю обговорили у Варшаві пріоритети проектів, розробляли відповідний регламент, графік проведення конкурсів у рамках загального проекту. До складу Ради входять по чотири особи від України і Польщі.

 

Джерело: Укрінформ


23.06.2016