Учасницю програми МЗУ Ірину Бєляєву обрано заступником Голови Програмного комітету з питань молоді Ради Європи

Директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту, учасницю програми "Молодь змінить Україну" Ірину Бєляєву обрано заступником Голови Програмного комітету з питань молоді Ради Європи на 2016 рік та Головою комітету на 2017 рік.

 

Таке рішення ухвалено на черговому засіданні комітету, яке проходило з 8 по 10 червня 2016 року в м. Страсбург (Французька Республіка).

 

Відповідно до процедури роботи у ході засідання розглянуто питання щодо проведення заходів молодіжного департаменту Ради Європи та надання фінансової підтримки на реалізацію молодіжних проектів, поданих на розгляд до Європейського молодіжного фонду.

 

Програмний комітет складається з 8 представників державних органів (CDEJ) та 8 представників громадського сектору (Advisory Council, AC). Відповідно до пріоритетів роботи у молодіжному секторі Ради Європи та в рамках затвердженого бюджету приймаються рішення щодо програм діяльності Європейських молодіжних центрів у Будапешті та Страсбурзі, виділення грантів на підтримку проектів громадських організацій від Європейського молодіжного фунду (EYF). Обов'язковим є моніторинг їх імплементації.

 

Європейський молодіжний фонд (The European Youth Foundation (EYF) був створений у 1972 році Радою Європи і відіграє важливу роль у заохоченні співпраці між молоддю Європи, сприянні активній участі в громадянському суспільстві і політичному прийнятті рішень. Понад 40 років EYF забезпечує підтримку та надання фінансової допомоги для молодіжної діяльності, спрямованої на забезпечення права людини, демократію, толерантність та солідарність.

 

Щороку EYF виділяє близько 3,7 млн. євро на підтримку молодіжних проектів. Детальна інформація про діяльність EYF та можливості подачі заявки на фінансування молодіжних проектів для громадських організацій, у тому числі з України, на офіційному сайті фонду за посиланням: http://www.coe.int/en/web/european-youth-foundation/home.

 

Окрему увагу громадським організаціям України варто звернути на гранти від EYF на реалізацію пілотних проектів. Оскільки одним з пріоритетів таких проектів на 2016 рік визначено розбудова миру, постконфліктного врегулювання в молодіжному середовищі та посилення ролі громадських організацій в питанні вирішення конфліктів в Україні.

 

Джерело: Міністерство молоді та спорту України


14.06.2016