БОГДАН ГАВРИЛИШИН: ТРЕБА МРІЯТИ ПРО НЕДОСЯЖНІ РЕЧІ

 

Зустріч в «Книгарні Є»

 

3 червня 2016 р.

 

Наприкінці минулого тижня Богдан Гаврилишин завітав до  «Книгарні Є», щоб поспілкуватись із її читачами на тему ефективності в особистому і глобальному – на рівні країн – контекстах. Це вже другий візит Богдана Дмитровича до цієї затишної крамниці, і, як і минулого разу, не було де і книзі з полиці впасти. Слухачів зібралось чимало, вони купчились в проходах і мужньо стояли дві години, щоб послухати мудрого українця і мати змогу поставити йому своє запитання. А розмова і справді видалась цікавою і вартою того, щоб відкласти того вечора задля неї решту справ.

 

Що ж таке бути ефективною людиною і чи можна цьому навчитись? – розмірковував разом зі слухачами Богдан Дмитрович.

 

Характеристики успішної людини від Богдана Гаврилишина:

  1. Успішна людина, ефективна людина все життя вчиться. Є гарне китайське прислів’я: досвід – це ніби ліхтар на твоїх плечах, він освічує шлях вже пройдений, а не той, що треба ще пройти. Тому, важливіше вчитися, ніж покладатися на свій досвід.

  2. Сильна воля і сильна самодисципліна. Себто робити те, що ти повинен робити, що корисно робити, радше ніж тільки те, що хочеться робити.

  3. Вірити в свої сили і в свою мрію.

  4. Мріяти про великі і навіть недосяжні на перший погляд речі, а не про банальні. Інакше можна стати дуже ефективною людиною в банальних справах.

 

«Скажіть, пане Богдане, як правильно виховувати хлопчика? Дуже обдарованого і розумного», – несподівано запитала котрась зі слухачок. «Справді гарне запитання», – замислився Богдан Дмитрович і порадив в жодному разі не нав’язувати свій авторитет, а ставити більше запитань, щоб в підлітка виникло відчуття, ніби він сам керує своїм навчальним процесом.

 

До слова про родинність. Богдана Дмитровича цього вечора – що зовсім не частий випадок – прийшли послухати і підтримати дружина і дочка з чоловіком і сином. На початку лекції пан Богдан зізнався, що раніше йому дуже важко було концентрувати думки, коли бачив в залі рідні очі. Якби ви могли відчути, який у них між собою міцний зв’язок. Справжня родинна магія…

 

DSC_0066

 

Але вернімось до ефективності. Коли мова торкнулась ефективності країн, аудиторія пожвавилась, і розмова потекла в політичне русло. Згадали часи, коли Богдан Гаврилишин був радником президентів і прем’єр-міністрів, а хтось навіть запитав, чому він до сих пір країну не змінив… Але що тут сказати? Саме задля цих змін в країні Богдан Дмитрович заснував фонд і створив програму «Молодь змінить Україну», яка вже має позитивні результати і щороку згуртовує все більше молодих українців.

 

І насамкінець хочеться сказати, що це дуже правильно, коли молоде покоління приходить на такі ось зустрічі, щоб послухати і перейняти досвід у людей мудрих, у яких півсвіту за плечима і яким вже є чим поділитись.

 

Катерина Бекреньова


07.06.2016