Культурна дискусія на Політичній школі Богдана Гаврилишина

 

Учора протягом вечірнього часу тривала Політична школа Богдана Гаврилишина, зібравши, незважаючи на негоду, близько 70 слухачів. Дискутували на тему культури і культурної дипломатії, і було цікаво, змістовно, емоційно і навіть музично. У тому, що захід мав користь і актуальність, і наші зусилля не пройшли непоміченими, ми переконались, коли наступного дня прочитали інформативний відгук одного з учасників школи. Подаємо його повністю і дякуємо автору -Alex Ivanov - за чудовий текст!

 

«Дискусія на тему державної політики в сфері культурної спадщини та культурної дипломатії наповнила конференц-зал бізнес інституту МІМ-Київ 30.05.2016 такими смислами, як діалог, співпраця, єднання, традиція, самодостатність, любов.

 

Австрійські гості - Dr. Teresa Indjein Director General for Cultural Policy, Ministry of Foreign Affairs (Austria) та Hermine Poppeller Extraordinatory and Plenipotentiary Ambassador of Austria in Ukraine - ділилися з нами досвідом. У їхній країні стимулюють кооперацію між культурними діячами, будують мережі, створюючи нові можливості. Культура - це ключ, що допомагає відкривати двері для нашої країни за кордоном. Культурна політика та дипломатія будується на засадах поваги до іншого. Саме це дає можливість зрозуміти і відкрити для себе нові унікальні феномени, які до цього не були притаманні нам. Європейці великий акцент роблять на сучасне мистецтво, водночас стримано опікуються народним фольклором. Вони відправляють молодь в різні країни для збору культурного досвіду і творення нових напрямків.

 

Українські спікери теж зробили свій внесок у розмову. Меседжем Данила Лубківського було донесення необхідності полюбити своє рідне. Плекати повагу до мови і літератури. Зрозуміти себе. Лише так можна виростити впевненість в собі, самодостатність. Культурна політика країни неможлива без глибокого розуміння своїх витоків. Закордонна політика - лише її похідна. Єдиного бажання для реалізації ініціатив у сфері культурної політики недостатньо. Потрібна здатність. Всі ми - культурні дипломати. Ми, хочемо чи ні, представляємо свою культуру перед іншими країнами, подорожуючи за кордоном.

 

Дмитро Кулеба наголосив: "Не важливо який вид мистецтва ми демонструємо. Важливо - яке він несе в собі послання".

 

В свою чергу, Олеся Островська модеруючи дискусію, ґрунтовно зазначила, що культурна дипломатія - це діалог на вселенському рівні, базуючись на власному досвіді.

 

 

Безумовно, масштабність обговорюваних проблем захоплює. Наша ментальність і культура поєднують західні раціоналістичність, матеріалістичність, прагматику та східну схильність до пасивного споглядання духовних істин. Ліричність і міцний інститут сім'ї. Землеробство та козацьку традицію. Працьовитість, гостинність, інтелект, почуття гумору, мужність, глибоку повагу до жінки і талановитість.Це все наша культурно-ментальна спадщина, яку ми маємо осмислити і на її основі будувати внутрішню культурну політику та зовнішню культурну дипломатію.

 

Естетичним десертом зустрічі у МІМ-Київ був виступ колективу Two Violins, учасники якого у досить юному віці досягли неабиякої майстерності у своїй справі.

 

Дякуємо Фонду Б. Гаврилишина за чудову інтелектуальну подію. 

 

Мріяти! Вчитися! Діяти!»
Alex Ivanov, Social Health Ukraine


31.05.2016