"Заклик 9-го травня": Дороговкази для Нової Європи

Група особистостей з країн ЄС, стурбовані теперішнім станом ЄС, себто, економічною кризою Португалії, Іспанії, Італії, Греції, можливістю виходу Об’єднаного Королівства з Європейського Союзу, браком стратегії подальшого розвитку ЄС, спільної закордонної і оборонної політики, втратою питомої ваги на геополітичній карті світу.  Написали цей заклик, для того щоб відновити і зробити ЄС більш демократичним, більш безпечним, економічно конкурентно-спроможним і більш ефективним з точки зору погодження всіх проблем, пов’язаних з сотнями тисяч хвилями емігрантів з Африки та Близького Сходу.Ці хвилі еміграції , є  свого роду Цунамі, яке може зруйнувати мир і стабільність Членів Країн ЄС. 

 

Заклик, в скороченій версії є наступний:

 

1 Демократія

 Найважливіші завдання - скріпити Європейську демократію, спільна “громадянська” освіта  у всіх країнах в зоні ЄС. Президент комісії ЄС повинен бути вибраним, а не призначеним. Недопустимо, щоб країни-члени могли “торгувати” на яких умовах вони готові залишатися членами ЄС.

 

2 Безпека і Оборона

Потрібна чітка стратегія безпеки і оборони, збільшення обміну інформацією і більше співпраці поліцій і судових систем, точне визначення зовнішніх кордонів і одна спільна кордонна служба.

 

3 Іммігранти

Договір з Туреччиною для збереження в ній якнайбільше потенційних емігрантів до Європи, це не довготривале вирішення. Європа має прийняти, інтегрувати, перепрофілювати емігрантів на те, щоб вони могли повернутися і мати відповідну працю в своїх країнах.

 

4 Промислова Політика

Збільшити інвестицію в сектори з майбутнім, модернізувати теперішню економіку країн, збільшити їх конкурентно-спроможність через спільну промислову політику. Акцент повинен бути на модернізації транспорту, нові джерела енергоносіїв, інформаційні технології, систему охорони здоров’я, культуру, креативність.

 

5 Єврозона

Нові уповноваження для Європейського Механізму Стабільності, збільшення потенціалу економічного зросту, закінчення створення Банківського Союзу.

 

6 Мобільність і Молодь

“ Ерасмус Студентів”: демократизація Ерасмус, розширення культурного горизонту для всіх молодих європейських громадян, збільшення рівноправності можливостей для створення відчуття спільної приналежності.

 

Підписали цей заклик наступні: Лашло Андор, угорець, колишній Член Комісії ЄС,Ліонель Балер швейцарський постановник, Мішель Барньє, колишній Міністр Закордонних Справ Франції і колишній Віце-Президент Євро комісії, Мерцедес БрессоЧлен Європарламенту, Даніель Кон-Бендіт Колишній Президент Зелених в Європарламенті, Георгльос Дасаіс грек, Президент Європейського Економічно-Соціального комітету, Філіп Де Бук бельгієць, член Економічно-Соціального Комітету,Філіп Гонсалес колишній Прем’єр-Міністр Іспанії, Данута Губнер полька, Президент Комітету Конституційних Питань, Софі Оксанен  фінка, письменниця, Марія Жао Родрігес португалька, Віце-Президентка соціалістів і демократів Європарламенту, Роберт Монассе австрійський письменник Роберто Сав’яно італійський письменник, Жезін Шван німкеня, Президентка платформи правління Гумбольт Віадрінна, Крістен Ван ден Гуль нідерландка, письменниця і журналістка, Гі Вергофштадт колишній Прем’єр Міністр Бельгії, Президент групи ADLE в Європарламенті.

 

http://day.kyiv.ua/uk/blog/polityka/zaklyk-9-go-travnya-dorogovkazy-dlya-novoyi-yevropy


26.05.2016