Human Rights Education initiative: не тільки права, але і обов’язки!

 

23 квітня 2016 року в приміщенні Національної академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл – зустріч робочої групи Human Rights Education (HRE) initiative. Захід було організовано ГО «Всеукраїнська ініціатива» за підтримки БФ Богдана Гаврилишина.

 

Ініціатори проекту – учасниця програми «Молодь змінить Україну» Олена Бєдова та Марта Левицька, яка в 2015 році взяла участь в проекті фонду «Молодіжний делегат ЮНЕСКО від України»

 

 

Робота розпочалася вітальним словом пана Богдана Дмитровича Гаврилишина, який презентував Декларацію обов’язків людини, задав правильний тон обговоренню та надихнув учасників на впровадження змін. У своїй презентації він зазначив, що Загальна декларація прав людини та існуюча конкуренція між країнами привели до ситуації, що всі дедалі менше виграють, а більше програють. Він також зазначив, що декларації лише прав людини не достатньо, бо проблема полягає у безвідповідальності людей, які користуються своїми правами та забувають про свої обов’язки. Саме тому ми маємо досить поширену проблему недотримання та порушення прав людини.

 

Із вітальним словом також виступила заступник директора Інституту державного управління та місцевого самоврядування НАДУ ВалентюкІнна Вікторівна, яка відзначила важливість освіти з прав людини для студентів та, зокрема, слухачів НАДУ.

 

Проект Human rights education (HRE) створений в дусі переконань Богдана Гаврилишина та має на меті підвищення рівня дотримання прав людини в Україні та формування поваги до прав людини як цінності через впровадження освіти з прав людини в Україні. Ініціатори проекту – Олена Бєдова та Марта Левицька презентували основні етапи та їх кореляція із Планом заходів з реалізації Національної стратегії з прав людини, що, безумовно, підкреслює актуальність ініціативи (План заходів). Представниками окремих робочих секцій було презентовано результати он-лайн роботи для учасників та присутніх експертів круглого столу.

 

Інтерес до ініціативи також був висловлений експертом ОБСЄ з прав людини Беца Наталією. Вона поділилася інформацією щодо роботи організації в цьому напрямку та розповіла про поточну співпрацю із Міністерством освіти і науки України щодо виконання плану заходів за пунктами підвищення обізнаності в сфері прав людини.

 

 

Під час обговорення експерти програми УГСПЛ «Розуміємо права людини» Костюк Ірина і Трофіменко Олександра, а також експерт ГО «Вчителі за демократію та партнерство» Ремех Тетяна наголосили на терміновій необхідності внесення змін до певних статей проекту нового закону України «Про освіту», які би дозволили впровадити курси з прав людини в навчальні програми середніх та вищих навчальних закладів України. Учасники підтримали висловлені пропозиції та занотували їх для включення в подальший план дій. Демчук Інна, заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії №153 ім. О.С. Пушкіна, з практичної сторони розказала про складність впровадження нової дисципліни в шкільні програми та підготувала нас до можливих ризиків і перешкод.

 

Після першої паузи робота була розділена на дві секції: розробка курсу для учнів та розробка курсу для студентів, на яких учасники круглого столу планували адвокацію, обговорювали проблемні питання та розробляли навчальні програми з прав людини. На завершення круглого столу учасники спланували он-лайн роботу та презентували план на загальній сесії.

 

Завдяки запрошеним експертам та живій дискусії учасників робочої групи, робота круглого столу дала можливість прояснити суперечні питання, визначитися з принциповими позиціями та зрозуміти вектор подальшого руху роботи HRE initiative.

 

Організатори висловлюють подяку всім учасникам круглого столу, і особливу подяку - БФ Богдана Гаврилишина за можливість здійснити довгоочікувану зустріч робочої групи HRE initiative.


25.04.2016