Україна багата на талановиту молодь, і світ має про це знати!
Саме в такому позитивному і надихаючому ключі тривала зустріч учасниці програми «Молодь змінить Україну» Юлії Харченко, засновниці спільноти проактивних творчих людей “Art Business League”, з директором фонду Богдана Гаврилишина Оленою Бекреньовою.
Напередодні Великодня та Всеукраїнського Фестивалю Писанок, який триватиме на Софіївській площі з 23 квітня по 9 травня, говорили про:
- можливості культурної дипломатії;
- популяризацію української культури, традицій та мистецтва за кордоном;
- можливі варіанти співпраці в межах партнерського проекту “374 художники” від Folk Ukraine, де Art Business League виступить як партнер по організації міжнародної співпраці;
- розвиток і поширення українського писанкарства як художнього явища та культурного феномену;
- виховання у дітей поваги до національної культури та історії українського народу.
Детально зупинились на ролі проекту “374 художники” для України.
Суть цього проекту – арт-перформансу полягає у тому, що найталановитіші майстри з усієї України розпишуть до Великодня яйце заввишки майже 70 см, і ці 374 яйця будуть виставлені на Софійській площі, Михайлівській площі, Володимирському проїзді до 9 травня, а далі подорожуватимуть світом задля популяризації нашої країни. До речі, цей проект виявився настільки популярним серед творчих українців, що розписаних яєць-велетнів очікується набагато більше.
Тож, визначили потенційні країни для співпраці – Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія та Швеція. Пані Олена наголосила на тому, що Польщі варто було б приділити особливу увагу, оскільки «стосунки України з цією сусідньою державою останнім часом не в найкращому стані, а такі проекти здатні налагодити спілкування поза межами політики”.
Не виключено, що Великодній арт-перформенс подорожуватиме також і до Канади, оскільки там одна з найбільших українських діаспор.
Пані Олена поділилась думкою, що важливо було б показати результати проекту також в усіх обласних центрах України та менших містечках, адже українцям конче необхідно бачити та чути те, що відбувається в їхній країні.
Важко не погодитись із тим, що популяризація подібних проектів в середині країни не просто не завадить – вона вкрай необхідна.
Юлія Харченко
21.04.2016